Szávay Ágnesnek ma másfél szett is elég volt a győzelemhez

2008.05.05. 16:25
Simán vette az első akadályt Berlinben Szávay Ágnes az 1,34 millió dolláros összdíjazású berlini női tenisztornán, miután ellenfele, Milagros Sequera 6:2, 3:0-s vezetésnél sérülés miatt feladta a mérkőzést.
Könnyed győzelemmel indította szereplését Szávay Ágnes a berlini tenisztornán
Fotó: Imago
Fotó: Imago

Jól indult az európai salakpályás szezon Szávay Ágnesnek: a magyar teniszezőnek különösebben meg sem kellett izzadnia Sequera ellen, aki 54 perc után sérülés miatt visszalépett a már egyébként is egyenlőtlen küzdelemtől.

A világranglistán 74. venezuelai lány már az első szettben is háromszor elvesztette adogatását, miután a fontos pontoknál jól koncentráló Szávay kíméletlenül kihasználta lehetőségeit: bréklabdáinak hetvenöt százalékát beütötte a játszmában!

A kifejezetten jól szerváló, a labdamenetek 63 százalékát megnyerő Szávay ellenfele visszalépésének köszönhetően rápihenhet kicsit következő mérkőzésére: a második körben a német Martina Müller és a kínai Jen Ce találkozójának győztesével játszik.

Müller a 72., a kínai válogatottal Fed-kupa elődöntőbe jutó Jen Ce pedig 40. a hagyományos világranglistán. Szávay Ágnes ágán erőnyerő volt az első körben a 2. kiemelt szerb Ana Ivanovics és a 8. kiemelt francia Marlon Bartoli is.