Szávay Ágnes 2 óra 20 perces csatában győzte le Tathiana Garbint

2008.02.07. 00:02
Nagyon nehéz csatában megnyerte második mérkőzését is Szávay Ágnes a 600 ezer dollár összdíjazású Gaz de France Open elnevezésű női tenisztornán. Az olasz Tathiana Garbin elleni 6:3, 4:6, 6:2-es győzelemmel a világranglista 20. helyén álló magyar lány bejutott a negyeddöntőbe, ahol a szlovén Katarina Srebotnik és a szlovák Daniela Hantuchova mérkőzésének győztesével játszik majd.
Szávay Ágnes a harmadik játszmában végül megtörte Garbin ellenállását
Farkas József

TENISZ, GAZ DE FRANCE OPEN WTA-TORNA (600 ezer dollár, kemény pálya)

2. FORDULÓ (A 8 KÖZÉ JUTÁSÉRT):
Szávay (magyar, 7.) 6 4 6
Garbin (olasz, 14.) 3 6 2
Megijesztette a magyar szurkolókat Szávay Ágnes a Gaz de France Open 2. fordulójában. A 19 éves, eddig két WTA-tornán győztes magyar versenyző azzal a Tathiana Garbinnal került szembe, akivel eddig egyszer – még 2005-ben Modenában – találkozott, és akitől akkor 6:3, 6:0-ra kikapott.

Most más volt a helyzet, hiszen két év telt el azóta, Szávay 281 helyet javított pozícióján a világranglistán, és a 30 esztendős olasz lánnyal ellentétben ma ő a jövő egyik nagy reménysége.

Szóval, Szávay ráijesztett az őt támogatókra, hiszen az első három játékot simán elveszítette. Na, ebből elég – gondolhatta, és ettől kezdve gyökeresen megváltozott a helyzet a játéktéren.

Mindent elárul, hogy a világranglista 39. helyén álló Garbin ettől kezdve nem nyert gémet, és Szávay 39 perc alatt 0:3-ról 6:3-ra elvitte az első játszmát.

A neheze azonban ezután jött. A második szettben 2:2-ig mindenki hozta a saját adogatását, amikor Garbin három bréklabdához jutott.

Szávay nem ijedt meg túlzottan, és mindhármat hárította, a harmadikat úgy, hogy beütötte önmaga negyedik ászát. Aztán már megállíthatatlan volt –
legalábbis ebben a játékban –, és sorozatban szerzett öt ponttal megnyerte a gémet.

A játszma kimenetele szempontjából kritikus labdamenetek következtek, és ebből az időszakból Garbin jött ki jobban.

Az olasz hölgy 3:3-nál, egy hosszú játékban elvette Szávay adogatását, majd egy hasonlóan hosszú gémben megnyerte a sajátját, pedig a magyar versenyzőnek volt bréklabdája (3:5).

Nagy bajba került a kiskunhalasi születésű lány, hiszen hiába nyerte utána a saját szerváját, Garbin a következőben játszmáért adogatott.

Ekkor ismét fordulhatott volna a kocka. Szávay 40-0-ra elhúzott, három bréklabdája volt, de ugyanaz esett meg vele, ami korábban ellenfelével: Tathiana Garbin egymás után öt pontot szerezve elvitte a gémet, és ez egyben azt is jelentette, hogy 6:4-re megnyerte a második szettet. Ekkor már több mint másfél órája csatáztak egymással ők ketten.

Szávay még a történtek hatása alatt gyorsan ismét elveszítette az adogatását, de aztán azonnal vissza is vette a brékelőnyt, így folytatódott az immáron felettébb elkeseredett küzdelem.

Hihetetlen nehézségek árán szerezte meg a vezetést ismét Szávay (2:1), amikor a játékidő a két órához közeledett.

Ekkor végre átlendült a mérkőzés a holtponton, a mérleg nyelve pedig Szávay felé billent. Két óra 18 perc után, 5:2-es vezetésnél, Garbin adogatójátékánál a magyar tehetség két mérkőzéslabdához jutott, és végül a másodikat kihasználva megnyerte a meccset.