Téli olimpia: a szél volt az egyik főszereplő vasárnap Pekingben

CS. M., K. Z., K. Zs.CS. M., K. Z., K. Zs.
2022.02.05. 18:20
A tervezettel ellentétben csak hat számban hirdettek győztest vasárnap a pekingi téli olimpián, mert az erős szél miatt hétfőre kellett halasztani az alpesi sízők férfi lesiklóversenyét. A férfi síugrók normál sáncversenyét is erősen befolyásolta az időjárás, amelyhez legjobban a japán Kobajasi Rjoju alkalmazkodott. Férfi síatlonban orosz, szánkó egyesben német, a gyorskorcsolyázók 5000 méteres versenyében svéd, míg a nőknél, a hódeszkások slopestyle számában új-zélandi, a síakrobaták moguljában ausztrál aranyérem született.

Marius Lindvik nyerte meg a síugrók selejtezőjét normál sáncon (Fotó: AFP)

XXIV. TÉLI OLIMPIA, PEKING

FEBRUÁR 6., VASÁRNAP – ez történt a versenynapon

• „Fantasztikus, hogy van már érmünk a pekingi olimpián” – mondta Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke azt követően, hogy a helyszínen tekintette meg a rövid pályás gyorskorcsolya vegyes váltójának döntőjét. RÉSZLETEK ITT!

• Elkészült a rövid pályás gyorskorcsolyázók futambeosztása a női 500 és a férfi 1000 méteres távra. RÉSZLETEK ITT!

Az új-zélandi Zoi Sadowski Synnott szerezte meg az aranyérmet a női hódeszkások slopestyle versenyszámában, miután a verseny utolsó gyakorlatával megelőzte az amerikai Julia Marinót. Új-Zélandnak ez az első téli olimpiai aranyérme, a nyári játékokon 53-szor diadalmaskodtak már. RÉSZLETEK ITT!

A férfi sífutók 30 km-es síatlonversenyét az orosz Alekszandr Bolsunov nyerte meg honfitársa, Gyenyisz Szpicov és a finn Iivo Niskanen előtt. A nagy favorit norvég Klaebo 9 perces hátránnyal a 40. helyen ért célba. RÉSZLETEK ITT!

• A férfiak 5000 méteres távjával folytatódott a gyorskorcsolyázók programja: a győzelmet a svéd Nils van der Poel szerezte meg új ötkarikás csúccsal. RÉSZLETEK ITT!

• A férfi síugrók normál sáncon rendezett versenyén az erős hátszél miatt borult a papírforma, a győzelmet a japán Kobajasi Rjoju szerezte meg az osztrák Manuel Fettner és a lengyel Dawid Kubacki előtt. RÉSZLETEK ITT!

A síakrobaták női mogul versenyszámának döntőjében az ausztrál Jakara Anthony szerezte meg az aranyérmet az amerikai Jaelin Kauf és az orosz Anasztaszija Szmirnova előtt. Jakara Anthony mostani sikere az ötödik kontinens hatodik aranyérme a téli olimpiák történetében. RÉSZLETEK ITT!

Johannes Ludwig nyerte meg a férfi egyesek szánkóversenyét, ez a német küldöttség első pekingi aranyérme. Az ezüstérmet az osztrák Wolfgang Kindl, a bronzot az olasz Dominik Fischnaller szerezte meg. RÉSZLETEK ITT!

A nagy szél miatt elhalasztották a férfi lesiklást. RÉSZLETEK ITT!

MAGYAR SPORTOLÓK NEM SZEREPELTEK A VASÁRNAPI VERSENYPROGRAMBAN.

A NAP ARANYÉRMESEI

GYORSKORCSOLYA
Férfiak, 5000 m – aranyérmes: Nils van der Poel (Svédország)

HÓDESZKA
Nők, slopestyle – aranyérmes: Zoi Sadowski Synnott (Új-Zéland)

SÍAKROBATIKA
Nők, mogul – aranyérmes: Jakara Anthony (Ausztrália)

SÍFUTÁS
Férfiak, síatlon – aranyérmes:Alekszandr Bolsunov (Oroszország)

SÍUGRÁS
Férfiak, normál sánc – aranyérmes: Kobajasi Rjoju (Japán)

SZÁNKÓ
Férfiak, egyes – aranyérmes: Johannes Ludwig (Németország)