Északisí-vb: Olsson szökése aranyat ért 50 km-en

2013.03.03. 14:46
Az olaszországi Val di Fiemmében a férfi sífutók 50 km-es klasszikus stílusú versenyével zárult az idei északisí-világbajnokság. A győzelmet a svéd Johan Olsson szerezte meg, a svájci Dario Cologna és a kazah Alekszej Poltoranyin előtt.
Férfi tömegrajtos versenyhez képest váratlanul sok akció, szökési kísérlet volt már a verseny elején is. Előbb a svájci Curdin Perl, majd egy öttagú csoport próbálkozott, de a főmezőny rendre utolérte őket. 11 kilométer után viszont Olsson és Cologna lépett meg a többiektől, s kerültek már 20 másodperces előnybe is. Csakhogy egy gyors lejtőn a svájci elesett, s mire feltápászkodott, addigra őt is beérték. Maradt Olsson az elején, ő viszont elég komoly tempót diktált, s volt már 50 másodperces előnye is 30 kilométer megtétele után. Az utolsó előtti körben a cseh Lukas Bauer kivételével az élmezőny összes tagja lécet cserélt, így viszont a cseh megfelezte a különbséget Olssonhoz képest, de a többiek is rákapcsoltak, s elkezdték faragni a különbséget. Rövidesen be is érték a csehet, és fél percre csökkent a távolság. Két kivétellel az utolsó körben is kimentek lécet cserélni. Az egyikük Richardsson volt, aki így 12 másodpercre meg is közelítette honfitársát. Olsson azonban nem fáradt, a másik svédet lerázta, de a többiek sem tudták megközelíteni. Öt kilométerrel a vége előtt, igazából már csak az ezüst- és a bronzéremért küzdöttek a többiek, akik között már nem volt ott a hajrákirály, címvédő norvég Petter Northug. Ott volt viszont Cologna és az orosz Alekszandr Legkov, ők három és fél kilométerrel a vége előtt megindultak, és lerázták a többieket. Olssonra azonban már ők sem voltak veszélyesek, s végül a svéd 13 másodperces előnnyel ért célba a svájci előtt. Legkovot viszont utolérte Poltoranyin, így az orosz még a dobogóról is lecsúszott. Északisí-vb, Val di Fiemme (Olaszország)
FÉRFI 50 KM-ES SÍFUTÁS (KLASSZIKUS STÍLUS)

1. Johan Olsson (svéd) 2:10:41.4