Vancouver 2010: súlyos sérülései miatt visszavonul a címvédő hódeszkás

MTI MTIMTI MTI
2010.01.27. 11:43
Kedden bejelentette a visszavonulását Tanja Frieden, svájci hódeszkás olimpiai bajnok, aki négy évvel ezelőtt Torinóban nyert aranyat az akkor debütáló krossz versenyszámban.

A vancouveri ötkarikás játékok hivatalos honlapja szerint a 33 esztendős sportolónak egy múlt heti világkupaversenyen bukás következtében elszakadt mindkét Achilles-ina, s a válla is kificamodott, ezért vissza kellett lépnie az olimpiai indulástól.

Friedent szombaton Zürichben megműtötték, majd kiderült, hogy legalább nyolc hétre van szüksége a felépüléshez, és hat hónapig nem sportolhat.

Pályafutásának legnagyobb sikere a torinói arany, emellett 1997 óta a világkupa-sorozatokban egyszer nyert futamot, s tíz alkalommal állhatott dobogóra.