Jekatyerina Jurjeva pályafutása első világbajnoki címét szerezte

2008.02.14. 15:52
Az orosz Jekatyerina Jurjeva (Iourieva) nyerte az aranyérmet a nők 15 km-es, egyéni indításos futamában a sílövő-világbajnokságon, a svédországi Östersundban. Ő az egyetlen a mezőnyben, aki mind a 20 korongot eltalálta. A 24 éves biatlonosnak ez az első világbajnoki címe, február 10-én, a 10 km-es üldözéses versenyben második lett a német Andrea Henkel mögött. Jurjevának mostanáig mindössze egy Világkupa-futamgyőzelme van.
Jekatyerina Jurjeva rendkívül meggyőző volt 15 km-en
REUTERS/Ints Kalnins

Parádés versenyzéssel, lőhiba nélkül, óriási fölénnyel nyerte Jekatyerina Jurjeva a hölgyek 15 km-es, egyéni indításos futamát Östersundban, a sílövő-világbajnokságon.

A 11 éve biatlonozó Jurjeva már vasárnap, a sprintverseny követő üldözéses futamban is remek teljesítményt nyújtott, 22 mp-cel volt gyorsabb a győztes Andrea Henkelnél, miután azonban a sprintben elért kilencedik helye után 43 mp-cel a német hölgy után indult, produkciója „csak” az ezüstéremhez volt elég.

Nem úgy csütörtökön, amikor Jurjeva szintén hibátlanul lőtt – mind a 20 célt eltalálta –, és végül 1 perc 13 mp-cel előzte meg a szám olimpiai ezüstérmesét, a német Martina Glagow-t. Utóbbi az első sorozatban egyszer tévesztette el a célt.

Ami az első két egyéni aranyérmet megszerző Andrea Henkelt illeti, a 22-es rajtszámmal induló német hölgy hat (!) lőhibával, 5 perc 28 mp-es hátránnyal a vert mezőnyben végzett.

A háromszoros olimpiai bajnok Kati Wilhelm szintén hatszor lőtt mellé, és 6 perc 43 mp-cel maradt el az ideje a győztesétől.

Jekatyerina Jurjeva a 2006–2007-es Világkupa-idényt még a 13. helyen zárta, és tavaly decemberben, már a mostani sorozatban szerezte első futamgyőzelmét a 15 km-es egyéni indításos számban a szlovéniai Pokljukában.

SÍLÖVÉSZET, 42. VILÁGBAJNOKSÁG, ÖSTERSUND (SVÉDORSZÁG)