La Liga: elképesztő körülmények között nyert a Barcelona

2018.08.26. 00:09
Egyszer ünnepelhetett a Barcelona, de ez elégnek bizonyult (Fotó: AFP)
Borzalmas minőségű pályán, de megszerezte a három pontot a Barcelona, amely Ousmane Dembélé góljával 1–0-ra legyőzte a Real Valladolidot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

A Szuperkupa-diadal és a sikeres bajnoki rajt után önbizalomtól telve látogatott az újonc Real Valladolidhoz a Barcelona, amely nem várt problémával szembesült: a pályával. A José Zorrilla gyepszőnyege elképesztően pocsék minőségben volt, gyakorlatilag minden apró kitámasztástól aláfordult a gyeptégla, az első félidő végére a Valladolid térfele – nagyrészt ott folyt a játék – úgy nézett ki, mint egy libalegelő.

Nem volt egyszerű dolga a csapatoknak...
... ilyen minőségű pályán

Az óriási vendégfölény így helyzetekben nem igazán mutatkozott meg, ha pedig helyzetbe kerültek a Barca játékosai, akkor a katalánoknál éveken át harmadik számú kapusnak számító (egy bajnokin és három kupameccsen védte a gránátvörös-kékek kapuját) Jordi Masip volt a helyén.

Sokatmondó adat, hogy Lionel Messi mindössze egyszer ért labdához a hazaiak tizenhatosán belül az első félidőben, és nála (14) csak Ousmane Dembélé vesztett többször labdát a játékrészben.

A fordulás után megtört a jég, éppen Dembélé révén: Luis Suárez remek keresztlabdáját Sergi Roberto fejelte vissza, az érkező francia szélső pedig kapásból a jobb alsóba lőtt (0–1).

A Valladolidnak egy nagyobbnak mondható helyzete volt a hátralévő időben, míg a túloldalt Suárez talált be, a vendégek balszerencséjére lesről. Az uruguayi meg nem adott gólja után a La Ligában most debütáló Malcom dönthette volna el végleg a három pont sorsát, Masip azonban kivédte a ziccerét.

Az utolsó pillanatokban Keko hozta a frászt a vendégekre, gólját azonban Suárezéhez hasonlóan les miatt – a spanyol középpályás feje lógott be – nem adta meg a játékvezető.

A Barcelona a körülményeket is tekintve elképesztően nehéz meccset nyert meg, Ernesto Valverde együttese így két mérkőzés elteltével hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ

Real Valladolid–Barcelona 0–1 (O. Dembélé 57.)
Korábban

Atlético Madrid–Rayo Vallecano 1–0 (Griezmann 63.)
Alavés–Real Betis 0–0

Péntek
Getafe–Eibar 2–0 (Ángel 18., Jorge Molina 90.)
Leganés–Real Sociedad 2–2 (el-Zhar 54., 88., ill. Zurutuza 11., Illarramendi 17.)