Király-kupa: harmadosztályú csapat búcsúztatta az Atléticót!

B. L.B. L.
2020.01.23. 23:41
A Cultural Leonesa kiejtette az Atlético Madridot! (Fotó: AFP)
Elképesztő eredményeket hozott a spanyol labdarúgó Király-kupa csütörtöki játéknapja: a 16 közé jutásért vívott fordulóban a Celta Vigo, az Eibar, a Betis is kikapott alacsonyabb osztályú riválisa otthonában, de még ennél is nagyobb meglepetés, hogy az Atlético Madridot a harmadosztályú Cultural Leonesa ráadásban ugyancsak kiejtette!

Az Adan – Arias, Felipe, Hermoso, M. Sánchez – Vitolo, Herrera, M. Llorente, Saúl – Joao Félix, Correa kezdővel felálló Atlético Madrid a két támadó összjátéka után Correa találatával szerzett vezetést bő egyórányi játékot követően (0–1), de a végjátékban Castaneda bombájával egyenlített a Leonesa (1–1).

A hosszabbításban jött az újabb sokk, a 108. percben ugyanis Gudino bal oldali beadását Benito lőtte kapásból a rövid alsóba, így kiesett az Atlético Madrid (2–1)!

Nem ez volt az első meglepetés csütörtökön: a Celta Vigo ugyancsak ráadásban szenvedett 2–1-es vereséget a másodosztályú Mirandés otthonában, az Eibart pedig a harmadik ligás Badajoz búcsúztatta 3–1-gyel!

A leginkább elnyúló mérkőzésre a Betis kényszerült, a másodosztályú Rayo Vallecano ellen Joaquín a 84. percben mentett hosszabbításra, majd Loren fordított, de végül tizenegyesekre került sor. Itt Joaquín rögvest rontott, majd Tello is hibázott, így a Betis is kiesett!