Raphinha remekelt, a Barcelona egy négyessel küldte haza a Getafét

CS. M.CS. M.
2024.02.24. 18:14
Simán nyert a Getafe ellen a Barcelona (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 4–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának szombati játéknapján.

A Napoli elleni 1–1-es BL-nyolcaddöntőt követően Xavi nem sok helyen nyúlt bele a Barcelona kezdőjébe, ám ezúttal nem küldte pályára a 16 esztendős Lamine Yamalt, helyette Raphinha kapott lehetőséget. Nos, ez remek döntés volt a katalánok vezetőedzőjétől, hiszen a brazil szélső a 20. percben betalált, majd egy gólpasszt is kiosztott, de összességében is pazarul játszott: 89 százalékkal passzolt, volt 4 lövése és 3 kulcspassza is.

A szünetben még csak eggyel vezető Barcelona a második játékrészben három gólt szerzett: Joao Félix, Frenkie de Jong és a hajrában Fermín López is betalált. A katalánok ezzel a 4–0-s győzelemmel feljöttek 5 pontra a Real Madridhoz képest (bár egy meccsel többet játszottak).

Később az Alavés otthon fogadta a Mallorcát. Sokáig nem esett gól a meccsen, de a hazaiak a 76. percben vezetéshez jutottak, majd Matija Nasztaszics révén a 88. percben egyenlített a Mallorca. A vendégek a hosszabbításban meg is nyerhették volna a mérkőzést, de kezezés miatt végül visszafújta a gólt a játékvezető, így maradt az iksz.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
Barcelona–Getafe 4–0 (Raphinha 20., Joao Félix 53., F. de Jong 61., Fermín López 90+2.)
Alavés–Mallorca 1–1 (Benavidez 76., ill. Nasztaszics 88.)

KÉSŐBB
21.00: Almería–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
A 14 órára kiírt Granada–Valencia meccset a valenciai tűzeset miatt elhalasztották.

VASÁRNAP
14.00: Cádiz–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
16.00: Real Betis–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
18.30: Las Palmas–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐ
21.00: Girona–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)

KORÁBBAN
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Merino 87., ill. Comesana 17., 47., Sörloth 90+5.)