Sokáig tartotta magát az Osasuna, de a második félidőben érvényesítette a papírformát a Barcelona

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.01.11. 19:50
A mindössze 16 éves Lamine Yamal (balra) csereként beállva szerezte a mindent eldöntő gólt (Fotó: AFP)
A labdarúgó spanyol Szuperkupa második elődöntőjében a Barcelona csütörtökön 2–0-ra legyőzte az Osasunát, és bejutott a Real Madrid elleni vasárnapi döntőbe.

SPANYOL SZUPERKUPA
ELŐDÖNTŐ
FC BARCELONA–OSASUNA 2–0 (0–0)
Rijád, Al-Awwal Park. Vezette:Ruiz (spanyol)
BARCELONA:I. Pena – Koundé, Araújo, Christensen, A. Baldé – Sergi Roberto (Pedri, 61.), F. de Jong, Gündogan – Raphinha (Lamine Yamal, 42.), Lewandowski, F. Torres (Joao Félix, 61.). Vezetőedző: Xavi
OSASUNA: S. Herrera – Catena, D. García, Juan Cruz (Kike Barja, 85.) – Areso, Munoz (Moncayola, 70.), Oroz, R. Pena (Mojica, 78.) – Arnáiz (Raúl García, 70.), Moi Gómez (Rubén García, 85.) – Budimir. Vezetőedző: Jagoba Arrasate
Gólszerző: Lewandowski (59.), Lamine Yamal (90+3.)

Az 1982 óta létező spanyol Szuperkupa története során először léphetett pályára az Osasuna, amely a spanyol Király-kupában megszerzett 2. helyezése révén kapott meghívást a rijádi tornára. A pamplonai gárda ellenfele a bajnoki címvédő Barcelona volt, amely a spanyol bajnokság (La Liga) 4. fordulójában már diadalmaskodott felette.

A találkozó első negyedórájában mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de a kapusok eszén egyik csapat támadósora sem tudott túljárni. A félidő legnagyobb lehetősége a 39. percben maradt ki, ekkor Areso robogott el a jobb szélen, középre passzolt Budimirhez, aki Araújot becsapta egy csellel, de a kilépő Pena eszén már nem tudott túljárni, és a kapusba lőtt. A félidő hajrájában Raphinha megsérült, a Barcelona mestere, Xavi pedig a mindössze 16 éves Lamine Yamalt küldte be a pályára.

A második félidő első fontos eseményére az 59. percig kellett, igaz, ekkor már rögtön gólt is jegyezhettünk fel. Christensen kemény belépőt követően szerzett labdát, Gündoganhoz passzolt, aki Lewandowskit ugratta ki, a lengyel pedig 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. A VAR is vizsgálta a találatot, de nem ítélte szabálytalannak Christensen labdaszerzését. A hajrában az Osasuna birtokolta többet a labdát, de a pamplonaiak nem igazán jelentettek veszélyt Pena kapujára. A hosszabbítás perceiben dőlt el végleg a mérkőzés, Joao Félix remek szóló végén Lamine Yamalegy cselt követően, higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba.2–0

Vasárnap 20 órától Real Madrid–Barcelona döntőt rendeznek a spanyol Szuperkupában, éppúgy, mint egy évvel ezelőtt.

A másik elődöntőben
REAL MADRID–ATLÉTICO MADRID 5–3 (2–2, 3–3, 3–3) – hosszabbítás után

DÖNTŐ
Január 14., vasárnap
20.00:Real Madrid–Barcelona

90+6. perc: VÉGE! A Barcelona is bejutott a spanyol Szuperkupa vasárnapi döntőjébe. Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! ELDŐLT! Joao Félix fűzte be Moncayolát, majd bevezette középre a labdát balról, kiugratta Lamine Yamalt, aki eltolta védője mellett a labdát, majd ballal, 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0!

90+2. perc: Koundé próbálkozott lövéssel a 16-os jobb oldali sarkától, de a labda a kapu fölé szállt.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

88. perc: Egy lecsorgó labdát Raúl García lőtt el kapásból, de a lövés a kapu fölé szállt.

85. perc: Kettőt cserélt az Osasuna, Moi Gómez helyére Rubén García, Cruz helyére Kike Barja állt be.

Korábban reklamálásért sárga lapot kapott az Osasuna vezetőedzője Jagoba Arrasate.

78. perc: Cserélt az Osasuna, Mojica érkezett Pena helyére.

78. perc: Budimir vezette be középre a labdát, majd 14 méterről kapura lőtt, de Pena védett.

70. perc: Kettőt cserélt az Osasuna, Arnáiz helyére Raúl García, Munoz helyére Moncayola állt be.

68. perc: Joao Félix tört be a 16-oson belülre, majd 11 méterről a bal alsó sarkot célozta meg, de Herrera szögletre tolta a labdát.

61. perc: Kettőt cserélt a Barcelona, Sergi Roberto helyére Pedri, Torres helyére Joao Félix állt be.

A VAR vizsgálta a gólt, mivel úgy tűnt, Christensen szabálytalankodott Arnaízzal szemben a labdaszerzés során, de végül nem került elvételre a találat.

Lewandowski ismét gólt szerzett az Osasuna ellen (Fotó: AFP)

59. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Christensen szerzett labdát a pálya közepén, majd Gündoganhoz passzolt, aki Lewandowskit ugratta ki, a lengyel 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0!

54. perc: Arnáiz húzta vissza a kilépő Torrest, sárga lap.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Az Osasuna horvát csatára Ante Budimir (pirosban) járt a legközelebb a gólszerzéshez az első félidőben (Fotó: AFP)

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

43. perc: Arnáiz végzett el szabadrúgást 23 méterről, a jobb alsó sarokba tartó labdát Pena ütötte oldalra.

42. perc: A brazil tényleg nem tudta folytatni, Lamine Yamal érkezett a helyére.

Raphinha marad lent a földön, úgy tűnik nem tudja folytatni a játékot.

39. perc: Munoz akadályozott meg egy Barcelona-kontrát, sárga lap.

39. perc: Eltolódott a Barcelona védekezése, Areso lépett ki a jobb szélen, majd középre passzolt Budimirhez, aki befűzte Araújot, majd a kilépő Penába lőtt.

De...a VAR vizsgálja az esetet, lehet piros lap lesz. De nem, marad a sárga lap.

32. perc: Catena akasztotta a kapu felé robogó Raphinhát, sárga lap.

31. perc: Gündogan jobb oldali szögletére Lewandowski robbant be jó ütemben, de a lengyel fejese 5 méterről a kapu mellé szállt.

28. perc: Koundé ugratták ki a jobb szélen, a francia középre passzolt, de Sergi Roberto ígéretes helyzetben rosszul találta el a labdát, amely a kapu mellé szállt.

19. perc: Gündogan tekert a kapura egy szabadrúgást 22 méterről, Herrera a léc fölé tolta a labdát.

13. perc: Könnyelműek voltak az Osasuna védői, Sergi Roberto szerzett labdát, majd Lewandowskihoz passzolt, a lengyel 12 méteres lövését azonban védte Herrera.

9. perc: Arnáiz szöglete után Budimir érkezett a kapu elé, de a horvát nem találta el jól a labdát, így a védők tisztázni tudtak.

8. perc: Egy rövid kirúgás után F. de Jong tette le Torresnek a labdát, de a támadó lövése 18 méterről a kapu mellé szállt.

7. perc: Arnáiz lépett ki egy labdával a védőfalból, de Araújo szorításában kisodródott az alapvonal közelébe, középre irányuló passzát pedig Koundé lőtte ki sarokrúgásra.

6. perc: Gündogan jobb oldali szöglete után a megcsúsztatott labdát Christensen lőtte egyből kapura, Herrera a jobb alsó saroknál védeni tudott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Barcelona indította útjára a labdát.

A Barcelona fehér mezben, kék nadrágban, az Osasuna piros mezben, fekete nadrágban játszik majd.

Legutóbb szeptemberben, az Osasuna otthonában mérkőztek egymással. Azt a mérkőzést a katalánok nyerték 2–1-re. Az Osasuna találatát Ávila, a Barcelona góljait Koundé és Lewandowski szerezték.

Az Osasuna első, míg a Barcelona 28. alkalommal mérkőzhet a Szuperkupáért. A trófeát 1982 óta a legtöbbször a Barcelona hódította el, összesen 14 alkalommal.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a spanyol Szuperkupa második elődöntője, melyen a bajnoki címvédő Barcelona és a spanyol Király-kupa második helyezettje az Osasuna csap össze egymással.