Az Atléticótól volt várható, mégis a Santander rendezett gálát

2009.04.23. 23:54
A mérkőzés előtt a hetedik helyen álló Atlético Madridtól várhatták a szurkolók, hogy simán begyűjti a három pontot a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának mérkőzésén, mégis a Santanderről szólt a csütörtök este: a Racing 5–1-re győzött.
Mohamed Tchité (balra) és Sepsi László öröme jogos: a Santander nem adott esélyt a madridiaknak
Fotó: Action Image (archív)

Már a mérkőzés első negyedórájában magához ragadta a kezdeményezést Racing Santander. A 9. percben Pedro Munitis bal oldali beadása után az égimeszelő Nikola Zsigics fejelt Tomás Ujfalusi mellől a kapura, Leo Franco hatalmas nyújtózkodás árán még kapufára tolta a labdát, ám a kipattanóra a hazaiak védője, Christián Fernández reagált leggyorsabban, és a hálóba továbbította a vezető találatot. 1–0

Öt perccel később Zsigics remek lövését Franco védte, majd újabb egy perc elteltével ismét a Santander teremtett veszélyt, sőt gólt is szereztek a fehér mezesek, azonban Mohamed Tchité lesről továbbított a hálóba, így találatát érvénytelenítették.

Nem sokat késett azonban a 2–0. A 17. percben Munitis újabb beadását az argentin válogatott Ezequiel Garay bólintotta a hosszú sarokba. Az Atlético védelme itt is csak asszisztált, akárcsak a félidő végén, amikor Tchité – elsősorban a borzalmas mérkőzést kifogó Ujfalusi jótékony közreműködésével – háromra növelte az előnyt.

A mérkőzés előtt a fővárosiaktól lehetette várni a szemkápráztató játékot, ehelyett elképesztő egyéni hibákkal tették emlékezetessé a piros-fehérek az összacsapást, az első félidőben alig akadt épkézláb madridi lehetőség.

A második félidő 61. percében Sergio Agüero büntetőt harcolt ki, amit Diego Forlán magabiztosan értékesített (3–1), ám négy perccel később, egy újabb kapitális hiba után már a legvérmesebb madridi drukkerek sem reménykedhettek.

Leo Franco egy kirúgást Ever Banegához passzolt, aki a nehéz szituációt nem tudta megoldani a kritikus területen belül, a labdára lecsapott a remek napot kifogó, korábbi spanyol válogatott Munitis, és remekül emelt a léc alá. 4–1

A kegyelemdöfést a 87. percben Gonzalo Colsa baloldali beadását követően Zsigics adta meg: a tökéletes „kifli” után hálóba fejelte megérdemelt gólját 5–1-re alakítva az állást. A Racing gálázott az Atlético Madrid ellen, és a táblázaton felzárkózott a 11. helyre.

A Benficától kölcsönben a Santandernél játszó romániai magyar védő, Sepsi László végigjátszotta csapatában a mérkőzést.

PRIMERA DIVISIÓN

32. FORDULÓ
Racing Santander–Atlético Madrid 5–1 (Ch. Fernández 9., Garay 16., Tchité 38., Munitis 65., Zsigics 87., ill. Forlán 62. – 11-esből)
Mallorca–Valladolid 2–0 (A. Keita 64., 82.)