A labda gömbölyű: ezúttal a Barcelona nyert, és a Real Madrid botlott

2009.03.07. 22:00
A spanyol élvonal 26. fordulójában a Barcelona hazai pályán 2–0-ra verte meg az Athletic Bilbao együttesét. Botlott ugyanakkor a katalánok elsőszámú üldözője, a Real Madrid: a királyi gárda a városi rivális Atlético Madriddal játszott 1–1-es döntetlent, így a Barcelona előnye hat pontra nőtt a tabella élén.
Sinama-Pongolle-nak néha gondjai voltak a labda kezelésével
Fotó: Reuters

Fuentes góljával nyert a Villarreal

Fabrizio Fuentes góljával 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Villarreal az Espanyol ellen. A vendég csapatnak megvolt az esélye a pontszerzésre, de a 66. percben Luis Garcia büntetőt hibázott. Győzelmével a Villarreal megszilárdította negyedik helyét a bajnokságban, míg az Espanyol továbbra is az utolsó előtti.
Mivel mindkét spanyol nagyágyú Bajnokok Ligája nyolcaddöntőt játszik a jövő héten, ezért már szombat este pályára lépett a spanyol bajnokságban a listavezető Barcelona, és a katalánok elsőszámú üldözője, a Real Madrid is.

A gránátvörös-kékek számára nem úgy alakult az utolsó pár forduló, ahogy azt Pep Guardiola vezetőedző eltervezte, hiszen a Barcelona utóbbi három bajnokiján nyolc pontot hullajtott el, így előnye négy egységnyire csökkent az ősi rivális előtt.

A Bilbao elleni találkozón nem kellett sokáig izgulniuk a katalánok drukkereinek, ugyanis Sergi Busquets már a 18. percben megszerezte a vezetést. Sőt, nem sokkal később Lionel Messi is feliratkozott a gólszerzők közé, az argentin zseni büntetőből vette be Gorka Iralzoz kapuját.

A hátralévő időben már nem változott az állás, így a Barcelona három meccs után ismét győzött bajnokin, a Bilbaónak pedig jobban kell majd játszania, ha meg akarja szerezni története 24. Király Kupa-elsőségét is, hiszen a két gárda éppen egymás ellen játssza majd a májusi finálét.

A találkozó góljait ide kattintva megtekintheti.

A Real Madrid pénteken ünnepelte fennállásának 107. évfordulóját, és a Santiago Bernabéu stadionba kilátogató drukkerek azt várták, hogy a „királyi gárda” a városi rivális Atlético Madrid legyőzésével teszi emlékezetessé a jeles dátumot.

Ha a statisztikákat vesszük alapul, akkor nem várt túl nehéz feladat a Realra, hiszen az Atlético 1999. októbere óta nem verte meg a városi nagytestvért. A közelmúlt történései ugyanakkor árnyalták a képet, hiszen Sergio Agüero és társai az elmúlt fordulóban a bajnoki éllovas Barcelonát fektették két vállra.

A vezetést a vendégek szerezték meg Diego Forlán révén, az uruguayi támadó a 38. percben járt túl Iker Casillas eszén. A második félidő elején egyenlítettek a királyiak, Klaas-Jan Huntelaar révén – bár a lassítások alapján úgy tűnt, hogy a holland csatár lesről szerezte negyedik gólját a spanyol bajnokságban.

A játékrész derekán az Atlético többször is eldönthette volna a három pont sorsát, ugyanis sorozatban hagyta ki a ziccereket – először Florent Sinama-Pongolle, majd Agüero hibázott hatalmas helyzetben (az argentin ráadásul háromszor is).

Helyzete ugyanakkor a hazaiaknak is akadt, de Raúl ollózása centikkel a kapu mellé ment – végül maradt az 1–1, amellyel egyik gárda sem lehet maradéktalanul elégedett. A városi rangadón elért döntetlennel megszakadt a Real győzelmi sorozata, a királyi gárda ezt megelőzően sorozatban tíz bajnokit nyert meg.