Sergio Agüeróék igencsak megtréfálták a Barcelonát

2008.03.01. 22:01
A Primera Division 26. fordulójában az Atlético Madrid 4-2-re verte meg a bajnoki címért versenyben lévő Barcelonát. A vezetést még a „blaugranák” szerezték meg Ronaldinho parádés ollozásának köszönhetően, de a „matracosok” még az első félidőben fordítottak Kun Agüero és Maxi Rodríguez révén. A második játékrészben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de ebből az adok-kapokból a „colchonerók” jöttek ki jobban.
Ronaldinho (jobbra) csodagóljával még a Barcelona vezetett

A Barcelona az Atlético Madrid otthonába, a Vicente Calderón Stadionba látogatott ezen a játéknapon, méghozzá azzal a szándékkal, hogy még ebben a fordulóban megelőzze az előtte két ponttal álló Real Madridot.

A mérkőzésen nem volt bevethető állapotban Bojan Krkic, a spanyol támadó egy kisebb rúgást kapott a lábára a hétközi Valencia elleni Király-kupa találkozón. A Barcában ezúttal Yaya Touré pihent.

Az összecsapás elején agilisabbak voltak a katalánok, és már a tizedik percben vezetést szerezhettek volna, de Eto’o találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A 30. percben már nem volt kegyelem: Xavi beadását Ronaldinho ollózta a hálóba 12 méterről, méghozzá úgy, hogy a brazil zseni mellre se vette a labdát, hanem azonnal, a levegőben úszva a kapuba lőtt. Szenzációs találat! Minden bizonnyal a bajnokság legszebb góljának fogják választani ezt a mozdulatsort.

Az egyenlítés hat perccel később jött össze a „matracosoknak”: Kun Agüero vállalkozott lövésre a tizenhatosról, a Puyolon megpattanó labdát pedig nem tudta kifogni Victor Valdés.

Nem sokkal a félidő vége előtt már a hazaiaknál volt az előny, Maxi Rodríguez lőtte ki a hosszú sarkot az ötös sarkáról.

A szünet után kisebb sebességi fokozatba kapcsoltak a csapatok, az első igazi eseményt Lionel Messi becserélése jelentette. Az argentin zseni Thierry Henryt váltotta a „blaugranáknál”.

Nem sokkal később Ronaldinho végezhetett el szabadrúgást Abbiati kapujától 24 méterre, de a labda a léc felett hagyta el a játékteret.

A 61. percben büntetőhöz jutott az Atlético, Puyol lökte fel Agüerót a 16-oson belül. A mészpontra letett labdát Diego Forlán a kapu közepébe helyezte az elvetődő Valdés mellett.

A negyedik gólt az igen aktívan futballozó Agüero jegyezte, szép szlalom végén gurított pontosan a hosszú alsó sarokba.

Két percre a „colchonerók” találatára Eto’o válaszolt, és legalább a reményt visszahozta a katalánoknak az utolsó negyedórára, de az eredmény már nem változott lefújásig.

A Real Madrid előnye így már öt pont a Barcelona előtt, mivel a „királyiak”, ha nehezen is, de begyűrték a Recreativo Huelvát.

PRIMERA DIVISION

26. FORDULÓ
Atlético Madrid-Barcelona 4-2 (Agüero 36., 72., Maxi 42., Forlán 63. – tizenegyesből, ill. Ronaldinho 30., Eto’o 74.)
Recreativo Huelva-Real Madrid 2-3 (Cáceres 16., Martins 90., ill. Raúl 28., Robinho 74., 90.)
Deportivo-Sevilla 2-1 (Wilhelmsson 35. – tizenegyesből, Lafita 65., ill. Kanouté 24.)