Spanyolország: kapushibából, Agüero góljával győzött az Atletico

2008.01.13. 23:40
Az Atletico Madrid egy furcsa góllal győzte le 1-0-ra a vendég Valencia együttesét a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának záró mérkőzésén, és ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán. A Valencia már hét forduló óta nyeretlen.
Agüero megköszönhette a lehetőséget Hildebrandnak
Reuters
Reuters

Az argentin Sergio Agüero szerezte az Atletico Madrid–Valencia spanyol bajnoki labdarúgó-mérkőzés egyetlen gólját a 19. forduló zárásaként, de micsoda potyagól volt ez…

A szerencsétlen találat Timo Hildebrand lelkén szárad, a német kapus ugyanis a 28. percben egy egyszerűen lehúzható(nak tűnő) beadásra olyan esetlenül jött ki, hogy felugrás közben nekiütközött védőjének, nem tudta megfogni a labdát, sőt leejtette Agüero elé, aki simán a hálóba passzolta (1-0).

Bár a Valencia később kétszer is a kapufát találta el, a szerencse sem állt Ronald Koeman vezetőedző együttese mellé.

Az Atletico az Espanyol elleni veresége óta sorozatban két bajnoki mérkőzést nyert meg, a Valencia viszont utoljára a 12. fordulóban, november második hétvégéjén tudott győzni a Murcia ellen. Azóta négy vereség és három döntetlen a csapat mérlege.

LABDARÚGÁS, SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (LA LIGA)