Ötöt vágott a címvédő Real Madrid a Valenciának a Mestallában

2007.10.31. 23:13
Valósággal kiütötte a válságban lévő Valenciát a Real Madrid a Mestalla stadionban a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A királyi gárda egy félidő alatt négy gólt szerzett, s végül 5-1-re nyert. Ez volt a címvédő nyolcadik győzelme ebben a szezonban, a Valencia viszont az utóbbi négy mérkőzése során harmadszor szenvedett vereséget. A Madridban Van Nistelrooy két gólt szerzett, Robinho egy gólt lőtt és két gólpasszt adott.
Raul gólját ünnepli a fél Real Madrid. Ez a jelenet később még négyszer megismétlődött
REUTERS/Heino Kalis

Bizony nagy szükség lesz Ronald Koeman határozottságára a Valenciánál, Quique Sanchez Flores menesztése után ugyanis szétesett csapat benyomását keltette a jobb sorsra érdemes alakulat a Mestalla stadionban a Real Madrid ellen.

A vendég blancók már az első percben megszerezték a vezetést, ekkor Robinho passzát Raúl a 16-os előterében, szép mozdulattal lőtte a jobb alsó sarokba (0-1).

Nemsokára Metzelder fejesével növelhette volna előnyét a madrid, majd Van Nistelrooy került hatalmas helyzetbe, de Hildebrand kapus mindkétszer szépen védett.

A német kapus azonban a 25. percben már ismét tehetetlen volt, amikor is Van Nistelrooy a Real Madrid sikerkorszakának egyik emblematikus alakja, a ma már a Valencia védősorát „erősítő” Helguera díszkiséretében emelte át a labdát a kapus fölött, majd begyalogolt vele a kapuba (0-2).

Három perc múlva Metzelder teljesen egyedül maradt Hildebranddal szemben, de nem alázta meg honfitársát, hanem ziccerben a kapu fölé vágta a labdát.

A 30. percben aztán jött az újabb Real-találat: Sergio Ramos jött előre a jobb szélen, majd nagyon éles szögből, mértani pontossággal lőtt a jobb alsó sarokba (0-3).

Potyogtak a gólok, de még nem volt vége, mert hamarosan újabb mintaszerű akció végén már 0-4 állt az eredményjelzőn. Guti indította Robinhót a jobb oldalon a 36. percben, a brazil pontosan lőtte középre a labdát, és Van Nistelrooy bevetődve továbbította azt a hálóba, megszerezvén szezonbeli ötödik találatát.

A meccs kétségtelenül már az első játékrészben eldőlt, ennek megfelelő volt a játék képe a szünet után.

A Valencia több veszélyes támadást is vezetett, s Casillasnak bizony egyszeriben sok dolga akadt.

Az 59. percben szépített is a hazai együttes: Angulo kapott jó labdát Joaquintól, és 13 méterről nem tévesztette el a célt (1-4).

A Madrid persze nem tűrhette, hogy a Valencia lábra kapjon, és a 65. percben visszaállította a négygólos különbséget. A végrehajtó a brazil Robinho volt, aki így két gólpassza után feltette a koronáz szerda esti teljesítményére.

Hátravolt még Albiol kiállítása a 84. percben, valamint számos Valencia-helyzet a lefújásig, de az eredmény már nem változott.

A Real Madrid mindezidáig egyszer, 1983-ban győzte le ugyanilyen eredménnyel, azaz 5-1-gyel a Valenciát.

A királyi gárda ezzel a sikerrel megerősítette vezető helyét a tabellán, és a Barcelona csütörtöki eredményétől függetlenül biztosan az élen marad.

Oscar Fernandez Bernd Schuster

Gólszerzők: Angulo (59.), ill. Raul (1.), Van Nistelrooy (25., 36.), Sergio Ramos (30.), Robinho (65.)
Cserék: Gavilan h. Vicente (59.), Angulo h. Mata (76.), Silva h. Montoro (81.), ill. Marcelo h. Heinze (56.), Van Nistelrooy h. Baptista (65.), Sergio Ramos h. Miguel Torres (72.)
Kiállítva: Albiol (84.)
A 10. FORDULÓ ZÁRÓ MÉRKŐZÉSÉN:
  • Atletico Madrid–Sevilla 4-3 (Maniche 1., Agüero 6., Maxi Rodriguez 70., Marin 90., illetve Luis Fabiano 14., 91., Ze Castro 44. – 11-esből)