Röplabda: simán nyert a Nyíregyháza és a Kazincbarcika

MTI MTIMTI MTI
2018.10.04. 21:40
A legutóbb döntős Nyíregyháza a vendég Jászberény felett aratott háromszettes győzelemmel rajtolt a női röplabda Extraligában csütörtökön.

A címvédő Vegyész RC Kazincbarcika a második mérkőzésén sem vesztett játszmát a férfi röplabda NB I A-csoportjában: a borsodiak saját közönségük előtt a Pénzügyőrt győzték le három szettben.

RÖPLABDA
FÉRFI NB I, A-CSOPORT
Vegyész RC Kazincbarcika–Pénzügyőr SE 3:0 (27, 17, 22)
Don Bosco Sportköpont, 500 néző. V.: Adler, Ujházi.
VRCK: Páez 6, Banai 8, Szabó 8, Németh 14, Milev 9, Macko 8. Csere: Gebhart Á. (liberó), Toronyai 1, Blázsovics 1, Juhász. Vezetőedző: Marek Kardos.
Pénzügyőr:Magyar 3, Kovács Z 8, Kiss D. 12, Vityuk, Flachner D. 7, Rása 3. Csere: Bán (liberó), Szalai 8, Kecskeméti, Bokor, Takács 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Marek Kardos:
– Tudtam, hogy lassabban fogunk kezdeni, talán a zágrábi és pécsi túra, talán a közelgő Bajnokok Ligája-mérkőzés miatt. Taktikailag gyengén teljesítettünk, ettől függetlenül örülök a győzelemnek, mert nyomás alatt sikerült hoznunk a sikert három szettben.
Jókay Zoltán: – Egy rövidebb szakaszt leszámítva végig partiban tudtunk lenni egy nagyon jól összerakott Kazincbarcika ellen. Nehéz azonban folyamatosan a maximumot nyújtani, de azt hiszem, a srácok élvezték a játékot, ugyanis felszabadultak és bátrak voltak.

RÖPLABDA

NŐI EXTRALIGA
Fatum Nyíregyháza–Jászberény VT 3:0 (16, 14, 12)
Continental Aréna, 800
néző. V: Bátkay-Katona, Vári.
FATUM-NYÍREGYHÁZA: Medic 9, Kalicanin 6, Varga E. 16, Brisebois 6, White 5, Francesco 1. Csere: Tóth F.(liberó), Matic 4, Ancsin, Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.
JÁSZBERÉNY: Jakovcsuk 6, Pintér A. 4, Petrenkó, Riczkó 4, Devaney 8, Petőváry 4. Csere: Lékó (liberó), Faragó F., Maliseva 1. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:2, 8:6, 14:9, 18:14, 22:16. II. játszma: 0:3, 5:3, 8:7, 14:8, 20:9, 22:13. III. játszma: 4:1, 7:5, 13:7, 16:8, 19:9, 23:11.
Hollósy László: – A kezdeti idegeskedés után sikerült megtalálni a ritmust. Örülök, hogy ezt az első lépést sikerült megtennünk, de még sok apró lépés hiányzik ahhoz, hogy elérjük a céljainkat. Most ezeket az érzéseket fel kell használnunk, hogy a következő mérkőzésen még erősebbek legyünk. Próbáljuk gyakorolni, hogy nyomás alá helyezzük az ellenfelet, hogy elveszítse az önbizalmát. Úgy láttam, hogy az ellenfél a második játszma közepétől kicsit hitehagyottá is vált. Ahogy egyszer Mocsai Lajos mondta, ezt a győzelmet sem alul-, sem túlértékelni nem kell.
Deme Gábor: – Habár sajnos az egyik alapemberünk nem játszhatott, ez nem magyarázat a súlyos vereségünkre.