Női röplabda Extraliga: az MTK kikapott Jászberényben

MTI MTIMTI MTI
2020.01.31. 21:58
A Jászberény négy játszmában bizonyult jobbnak a vendég MTK-nál a női röplabda Extraliga pénteki összecsapásán.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
Jászberény VT–MTK Budapest 3:1
(16, 26, –20, 21)
Jászberény, 350 néző. V: Halász, Tillmann
JÁSZBERÉNY: Szerényi 3, Alishanova 5, Szilcsenkova 15, BULAJICS 10, VENTURA 21, TÓTH E. 19. Csere: Radomszki (liberó), Borsos 1, Mészáros Zs. Edző: Makai Péter
MTK: Durst 2, Takács D. 14, Devaney 9, PETŐVÁRY 17, Kiss G. 4, Zólyomi 10. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Godó 4, Király 1, Vezsenyi. Edző: Tóth Gábor
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 3:2, 6:4, 9:6, 13:7, 14:11, 18:12, 21:14. 2. játszma: 2:3, 5:5, 9:6, 11:9, 13:12, 15:15, 16:19, 19:21, 23:23 3. játszma: 3:2, 6:4, 8:7, 10:10, 12:13, 13:17, 17:18, 18:23. 4. játszma: 3:2, 6:4, 9:6, 12:8, 14:11, 18:12, 20:15, 23:17, 24:21
Makai Péter –
Mindkét csapatnak elismerésem! Megérte a rengeteg álmatlan éjszaka: kidolgoztuk a taktikát, a lányok pedig azt betartották. Jó úton járunk és nem akarunk róla lelépni. A második játszmát, illetve a mérkőzést annak köszönhetően nyertük meg, hogy helyén volt a szívünk és maximálisan koncentráltunk. Örülök, hogy a negyedik játszmában lezártuk a mérkőzést, mert a döntő szettben bármi előfordulhatott volna, hiszen az MTK-nak nagyobb a rotációs lehetősége. Méltatlan helyzetbe kerültünk azzal, hogy a Magyar Kupa elődöntőjének csütörtöki visszavágója miatt két napon keresztül magas szintű mérkőzést kellett játszanunk. Sajnálom, de számunkra fontosabb volt az MTK elleni meccs.
Tóth Gábor: – Egy megnyert játszmát engedtünk ki a kezünkből a második szettben. Ez sorozatosan megtörténik velünk és nem akarok azzal takarózni, hogy csak egy légiósunk van, vagy azzal, hogy mennyire fiatal a csapatunk, vagy mennyire nem. Ha feleannyi belső motivációnk lett volna, mint a Jászberénynek, akkor biztos, hogy nem így alakul az eredmény. Ez reális lehetett volna Jászberényben. Ha mi is mindent kiadtunk volna magunkból, akkor elfogadhatónak tartanám, de nem így történt.NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA

Az állás: 1. MCM-Diamant Kaposvár 33 pont/13 mérkőzés (35:9), 2. Fatum Nyíregyháza 33/13 (34:9), 3. Vasas-Óbuda 27/13, 4. Swietelsky-Békéscsabai RSE 26/13, 5. UTE 18/13, 6. Jászberény VT 11/14, 7. MTK Budapest 9/14, 8. Hungast-Haladás 2/13