Női röpi: győzelemmel kezdte a magyar válogatott a Savaria-kupát

2019.08.10. 22:21
Az augusztus 23-án kezdődő női röplabda Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott már 2:0-ra is vezetett a szintén Eb-résztvevő Görögország ellen, végül mégis döntő játszmában tudott diadalmaskodni a szombathelyi Savaria-kupa első napján. A másik meccsen a franciák simán legyőzték a szlovénokat 3:0-ra.

RÖPLABDA
SAVARIA-KUPA, női nemzetközi felkészülési torna, 1. nap, Szombathely, Arena Savaria

MAGYARORSZÁG–Görögország 3:2 (26, 12, –19, –19, 11)
Szombathely, 200
néző. V: Ujházi, Halász
MAGYARORSZÁG:
Tálas, Török 6, PEKÁRIK 11, NÉMETH A. 18, SZAKMÁRY 23, Nagy E. 5. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberók), Dékány, Gyimes 5, Liliom 6, Szerencsés-Miklai 4, Bleicher R. 1. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
GÖRÖGORSZÁG: Merteki 4, Emmaniuilidu 6, VASZILANTONAKI 27, SZTRANCALI 13, LAMPRUSZI 14, Hrisztodulu 3. Csere: Artakianu, Komomo 1 (liberók), Tocidu 3, Papafotiu 2, Ikonomidu 1, Vlahaki 8. Szövetségi kapitány: Guillermo Naranjo
Az eredmény alakulása
1. játszma:
3:1, 3:5, 9:11, 15:15, 19:16, 21:21, 24:23, 24:25. 2. játszma: 3:2, 10:8, 20:10, 24:12. 3. játszma: 1:3, 8:6, 14:16, 17:20, 19:24. 4. játszma: 0:2, 4:7, 7:15, 13:17, 18:22, 19:24. 5. játszma: 1:0, 2:5, 5:8, 12:8, 14:10
Jan De Brandt: – Elégedett vagyok a teljesítménnyel, jó meccset játszottunk. Az első játszma elején kicsit szenvedtünk fogadásban, aztán stabilizáltuk a játékunkat, remekül támadtunk, és a második szettben Németh Anettnek is jó sorozata volt nyitásban. A harmadik játszmában előre tervezetten cseréltem, és tudtam, lesznek gondok, de aztán megoldottuk őket. Az ötödik felvonásban jó pillanataink voltak, sokat fejlődtünk az elmúlt időszakban, ez meglátszott a pályán is.
Guillermo Naranjo: – A második játszmában remekül játszottak a magyarok. Cserélgettem, próbáltam pihentetni, mivel hosszú hét vár ránk sok mérkőzéssel, az utolsó szettben viszont jobbak jobb volt az ellenfelünk. A meccs jól szolgálta az Európa-bajnoki felkészülésünket.RÖPLABDA