Női röpi Extraliga: elcserélte magát az UTE, óvhat a Vasas

2019.11.08. 21:47
A Kaposvár 3:0-ra győzött Békéscsabán a női röplabda Extraliga pénteki játéknapján. A Vasas is három szettben nyert.

Bár a kaposváriak szerdán 3:0-s vereséget szenvedtek a Challenge-kupában, azt előre lehetett sejteni, hogy Szasa Nedeljkovics gárdája egyáltalán nem az áldozat szerepét akarja eljátszani a Békéscsaba elleni meccsen, amit jól jelez az is, hogy a Diamant már csütörtökön leutazott a Viharsarokba és még délelőtt is edzett egyet a mérkőzés helyszínén. Ettől függetlenül bombameglepetésnek számít, hogy simán nyerték az első szettet 25:19, re majd a másodikat 8:3-ról, a harmadikat pedig 18:11-es csabai vezetésről megfordítva idegenben is 3:0-s sikert arattak.

Óbudán viszont nagyjából minden a papírforma szerint alakult, annak ellenére, hogy a vendég újpestieknél debütált a kanadai Sarah Chase, és nem is rosszul: a lilák sokkal stabilabban játszottak, mint az előző meccseken és az első játszma jelentős részében vezettek is a bajnoki címvédő Vasas otthonában. Persze, ahogy lenni szokott, a végjáték a piros-kékeknek sikerült jobban, és a másodikban is vezettek 7:1-re. A lilák azonban megrázták magukat, s 15:14-nél már ők vezettek.

Igaz, mindennek valószínűleg semmi jelentősége nem lesz, ugyanis 9:4-nél Kántor Sándor elcserélte magát: a török liberót küldte a pályára, így egyszerre csak egy magyar játékos volt a pályán, ami szabálytalan. Egy labdamenetet követően ugyan észbe kapott, de ez már nem számít. Természetesen lejátszották a mérkőzést, hiszen ezt a vétséget csak az MRSZ versenybizottsága állapíthatja meg. Végül a pályán is a Vasas nyert 3:0-ra, így ez nem osztott, nem szorzott.

NŐI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár 0:3
(–19, –21, –23)
Békéscsaba, 1100 néző. V: Jámbor Tamás, Halász Tibor
BÉKÉSCSABA: DAPIC 18, Pekárik 4, Glemboczki 2, Klaric 9, Bodnár 7, Evans 1. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián 2, Szedmák 1, Sebestyén 1. Edző: Vasja Samec Lipicer
KAPOSVÁR: Klisura 13, MATICS 12, Sipics 6, Djurics 8, TÁLAS 3, Szűcs 6. Csere: SZPIN (liberó), Hegyi, Kalmár. Edző: Szasa Nedeljkovics
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:3, 5:5, 9:11, 16:13, 17:22. 2. szett: 4:1, 8:3, 8:7, 10:7, 13:15, 17:21, 21:22. 3. szett: 2:3, 5:3, 8:6, 8:10, 18:11, 21:20, 23:20
Vasja Samec Lipicer:
– A fiataloknak még sok tapasztalatot kell szerezniük, erre ez a mai mérkőzés is jó alkalom volt. Új irányba indultunk, eddig jól, de a mai találkozót azért sajnálom, mert vesztesen hagytuk el a pályát.
Szasa Nedeljkovics: – Az elején nagy nyomás volt rajtunk, de hamar oldódott a csapat. Az első két játszmában jól küzdött a csapat, remek volt a nyitásunk és a mezőnymunkánk, és a harmadikban is szépen harcolt a gárda, amikor vesztett helyzetből sikerült visszahoznunk a találkozót.

Vasas Óbuda–UTE 3:0 (23, 20, 22)
Folyondár utca, 400 néző. V: Tillmann, Mezőffy
VASAS: KOSTELANSKÁ 11, GYIMES 8, Kjelstrup 6, DÉKÁNY 17, Abdulazimova 9, Ana Tiemi 5. Csere: Juhár, Mihály (liberók), Villám L. 2, Török. Edző: Jakub Gluszak
UTE: Chase 8, Nagy V. 2, SANCHEZ 15, KOJDOVA 13, Carabali 4, Bagyinka 1. Csere: Maurer, Yurtsever (liberó), Ancsin, Lacombe, Nikic 1, Kovács L. 2. Edző: Kántor Sándor
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:0, 3:6, 9:9, 10:13, 17:16, 19:19, 21:19, 22:22, 24:22. 2. játszma: 7:1, 9:4, 12:9, 14:15, 19:16, 21:17, 22:20. 3. játszma: 3:3, 8:6, 14:10, 15:14, 17:18, 18:21, 24:21.
Jakub Gluszak:
– Nem volt rossz meccs, mindkét csapat jól játszott és mindkettőnek voltak hullámvölgyei is. Összességében elégedett vagyok, a cserékkel is, akik pályára léptek mind sok pluszt tettek hozzá, ami nekem nagyon fontos. Mert mindenkire komoly szükségünk van, főleg egy ilyen hosszú menetelés során, ami vár ránk.
Kántor Sándor: – A tapasztalat ezen a meccsen a túloldalon volt, de az alapjátékunk sokat stabilizálódott.