Férfi röplabda NB I: óriási csata, döntős a Kaposvár

2018.04.16. 22:13
Nagy József és Nagy Péter is remekelt a Kecskemét ellen (Fotó: Bús Csaba)
A Kaposvár lesz a Kazincbarcika ellenfele a férfi röplabda NB I döntőjében, miután a somogyi csapat az elődöntő ötödik, mindent eldöntő mérkőzésén öt szettben nyerni tudott Kecskeméten.

Ennél izgalmasabban nem is dőlhetett volna el, melyik csapat lesz a Kazincbarcika ellenfele a férfibajnokság fináléjában!

Ahogyan a Kaposvár és a Kecskemét, az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcában mérkőzésről mérkőzésre kellett újrafogalmazni, ki az esélyes, úgy az ötödik összecsapáson játszmáról játszmára, pontról pontra változott, melyik együttes vívhatja ki a fináléba jutást.

A Kecskemét hazai pályán 3:1-es sikerrel kezdte az elődöntőt, majd ugyanilyen arányú győzelemmel egyenlített a Kaposvár. Lendületben maradt a Fino, Kecskeméten játszmát sem engedélyezett a riválisnak, így a negyedik mérkőzés előtt már mindenki azt várta, hogy a sorozatban tizennegyedszer is döntőbe jut Demeter György együttese. Csakhogy a Szasa Nedeljkovics irányította kecskemétiek 3:0-ra nyertek a címvédő alacsony belmagasságú termében, ráadásul a Kaposvár nemcsak a meccset, hanem a bokaszalag-szakadást szenvedő Galin Nikolovot is elveszítette…

A mindent eldöntő mérkőzés kecskeméti pontokkal indult, Kunert Mátyás szervái rengeteg gondot okoztak az ellenfélnek, ám a kaposváriak játszmalabdát is hárítva megnyerték az első szettet.

„Hol van a mosoly? Ne görcsöljetek, élvezzétek már a játékot!” – ilyen és ehhez hasonló mondatokkal igyekezett oldani a feszültséget Nedeljkovics, s hatott a buzdítása. Idegesség vagy fáradtság miatt, de a kaposváriak többször is elemi hibákat követtek el, és olykor a támadójátékuk is kiszámíthatóvá vált, így egyenlített a Kecskemét.

Mégsem tudott erőt meríteni belőle ebből a hazai csapat, Nagy Péter bombájával ismét a Kaposváré lett az előny, ám a somogyiak sem tudtak élni vele – szóval, négy mérkőzés és négy szett után ott tartottak, mintha el sem kezdődött volna a párharc: egyenlőnél.

A mindent eldöntő ötödik – a párharc egészét tekintve 19. – szettben Nagy Péter ismét remek pontokkal bizonyította klasszisát, úgyhogy az óriási csatát a Kaposvár nyerte meg, így a címvédő lesz a Magyar Kupa-győztes, idehaza eddig verhetetlen Kazincbarcika ellenfele.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
HÉP-KECSKEMÉTI RC–FINO KAPOSVÁR SE 2:3 (-24, 17, -21, 20, -14)
Kecskemét, 600
néző. V: Mezőffy, Adler
KECSKEMÉT: Török R. 1, KUNERT 19, KOVÁCS Z. 21, Gacs 13, KRUPÁNSZKI 20, Petrovics 4. Csere: Deák (liberó), Török Sz., Szabó M. Edző: Szasa Nedeljkovics
KAPOSVÁR: NAGY J. 11, NAGY P. 31, KEEN 4, Bögöly 8, HORVÁTH K. 14, Vajda 5. Csere: Pápai (liberó), Kalmár, Kulcsár. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 3:6, 8:9, 13:14, 19:18, 21:22. 2. játszma: 1:3, 8:4, 10:8, 15:11, 17:15, 21:16. 3. játszma: 5:3, 7:9, 15:17, 17:21, 19:22, 21:24. 4. játszma: 4:2, 8:6, 14:11, 17:12, 20:14, 22:18. 5. játszma: 2:4, 4:5, 6:8, 10:8, 11:11, 12:13
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Kaposvár javára
Szasa Nedeljkovics:
– Óriási biztatás mellett óriási gőz volt mindkét csapatban. Közel voltünk a győzelemhez, de nem jött össze a siker.
Demeter György: – Mindkét gárda megérdemelte volna a fináléba jutást. Ahogyan mi, úgy az ellenfelünk is tökéletes volt taktikailag. A szív diadala a győzelmünk.