Férfi röpi NB I: sima meccsek, az esélyesek 3:0-ra nyertek

2017.12.03. 20:15
A Kecskemét otthon magabiztosan megverte a Dunaferrt (Fotó: kecskemetiroplabdaclub.hu)
Minden párharcban az esélyesebb, a tabellán előrébb álló együttes győzött vasárnap a férfi röplabda NB I-ben. A Kecskemét és a Sümeg hazai pályán, a Pénzügyőr pedig idegenben hozta az elvárt sikert. A Szolnok a MÁV Előre elleni kisiklás után Pécsen gyűjtötte be a három pontot.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
HÉP-Kecskeméti RC–Dunaferr 3:0 (18, 18, 12)
Kecskemét, 100
néző. V.: Mezőffy, Tillmann.
Kecskemét:
Kunert 9, Szabó M. 5, Török R. 2, Krupánszki 12, Kovács Z. 11, Dávid Z. 15. Csere: Deák (liberó). Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic
Dunaferr: Csizmadia, Hatvany 3, Flachner K. 4, Iván B. 6, Bohnicsek 11, Tomanóczy B. 4. Csere: Hartyányi, Tajti (liberók), Laczi, Iván G., Móró, Matyiák. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:5, 21:17. II. játszma: 8:4, 16:4, 21:16. III. játszma: 8:2, 16:8, 21:11
Sasa Nedeljkovic:
– Kicsit szorosabb összecsapásra számítottam, hiszen a Dunaújváros az elmúlt hetekben meggyőző formát mutatott. Örülünk a győzelemnek, az átalakított stratégiánk működni látszik. Nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen hárman sem állnak rendelkezésünkre, viszont a csapategység nagyon erős, így bizakodóan várhatjuk a jövő heti, Pénzügyőr elleni rangadót. Az egy teljesen más meccs lesz, biztos vagyok benne. Fontos, hogy ott is a legszebb arcunkat mutassuk majd!
Tomanóczy Tibor
: – Az első két játszma vállalható volt, és voltak szép jeleneteink, amiből építkeznünk kell. Készülünk a ránk váró mérkőzésekre.

PTE-PEAC–Szolnoki Röplabda Akadémia 0:3 (–14, –15, –19)
Pécs, 70 néző. V.: Kiss Z., Éri.
Pécs: Dolgos 2, Fodor 6, Schwind 3, Pordán 3, dr. Horváth 7, Soós 3. Csere: Kaszás (liberó), Merkler, Demeter 5, Pólics 1, Várhalmi. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán
Szolnok: Guzmics 3, Fülöp 9, Varga Z. 6, Gönczi 12, Szabó P. 8, Kholman 6. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Gulyás Ferenc
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 6:16, 11:21. II. játszma: 6:8, 12:'6, 14:21. III. játszma: 8:6, 11:16, 15:21
Gyöngyösi Zoltán: – Az adventi gyertyát, a béke és a szeretet jegyébe. csak este kellett volna meggyújtani. Ma sajnos csak kiegészítő tartozékai voltunk ennek a röplabdamérkőzésnek.
Gulyás Ferenc: – Visszatértünk arra az útra, amit a szezon elején kitűztünk magunk elé. Stabilan, megbízhatóan játszottunk, nagy győzni akarással álltunk fel, és meg is lett az eredménye. Nem adtunk esélyt a Pécsnek. Ez volt az a mérkőzés, amiért érdemes dolgozni. Bízom a hasonló folytatásban, gratulálok a csapatnak.

Sümegi RE–Debreceni EAC 3:0 (10, 13, 17)
Sümeg, 50 néző. V.: Mezei, Horváth M.
Sümeg: Németh Z. 13, Sow 11, Erki 6, Kaposi 16, Tigyi 3, Balla 2. Csere: Illés T. (liberó), Nagy P. 1, Óhidi, Benedek. Vezetőedző: Tamás Zoltán
Debrecen: Pallós, Remete 8, Kiss I. 3, Ötvös 2, Szikszai 2, Nagy A. 1. Csere: Bakács (liberó). Vezetőedző: Fodor Antal
Tamás Zoltán: – Összességében két szetten át koncentráltan tudtunk játszani, ami elég volt a sikerhez. A folytatásban még több összpontosítást kérek a fiúktól.
Fodor Antal: – Nem sikerült szorossá tenni a mérkőzést. A sümegiek igen jól nyitottak, mi pedig megzavarodtunk, amiből csak nehezen tudtunk kilábalni. A harmadik szettben volt már némi játék is, de nem tudtuk veszélyeztetni a hazaiak sikerét.

MAFC-BME–Pénzügyőr SE 0:3 (–21, –16, –21)
BME Sportközpont. V.: Sík, Ujházi
MAFC-BME: Kun 8, Eke 2, Posztós 4, Tar 5, Szabó B. 7, Schildkraut 1. Csere: Tari, Csépke (liberók), Farkas T. 1, Bán B. 2, Bakóczi. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián
Pénzügyőr: Török P. 3, Bagics B. 10, Kovács S. 5, Rozgonyi 3, Jánossy 2, Rása 4. Csere: Moonogian, Bán V. (liberók), Kiss N., Kecskeméti P. 2, Takács G. Vezetőedző: Weczera Csaba
Schildkraut Krisztián:
– Próbáltunk küzdeni, ami az első két szettben ment is. A nyitásfogadásunkkal volt gond, ezen mindenképpen javítanunk kell. Dolgozunk tovább és várjuk a Szolnokot.
Weczera Csaba:
– Küzdelmes mérkőzés volt, nem nagyon éreztük a termet és a saját játékelemeinkkel is voltak gondok. De jó bemelegítés volt ez a szerdai Challenge-kupa-mérkőzésre, amelyen szeretnénk kiszolgálni a közönséget.