Férfi röpi: már csak egy siker kell a Barcika címvédéséhez

Roska Emese BoglárkaRoska Emese Boglárka
2019.04.27. 21:37
A Kazincbarcika lenullázta a Pénzügyőrt (Fotó: Koncz György)
Csak a szetteket tudta szorossá tenni a Pénzügyőr, így a Kazincbarcika másodszor is nyert, és már csak egy siker hiányzik a címvédéshez a férfi röplabda Extraligában.

Nem is lehet mást csinálni ilyen ritmusban, mint pihenni, kicsit összerakni a játékot és főleg elfelejteni, ami a legutóbbi mérkőzésen történt” – elemezte Flachner Dániel, az LV Sport Pénzügyőr SE centere még a fővárosi, a Kazincbarcika ellen 3:0-ra megnyert meccs után, hogy mit is kell tenni a kétnaponta összecsapásokat hozó döntős párharcban.

Ha a győzelem után felejteni kellett, akkor szombattól hétfőig lesz mire nem gondolnia a Pénzügyőrnek, amely a férfi röplabda Extraliga finálé harmadik mérkőzésén látogatott a címvédő Vegyész otthonába, s üres kézzel távozott onnan. Ahogyan a hazai találkozón, úgy ezúttal is görcsösen játszottak a fővárosiak az első játszmában, csak míg hazai pályán jó szetthajrával ezt feledtetni tudták, idegenben elbukták az első felvonást.

A másodikban is jobbára a Vegyész irányította a játékot, igaz, a Pénzügyőr feljavult, ráadásul ellenfele öt rontott szervával fontos pontokat ajándékozott neki. Még 23:23-ra is egyenlítettek a vendégek, ám aztán a nem feladó Szalai Szabolcshoz került a labda, hogy megjátssza, de lefújták a rossz feladást, majd blokkolt Juhász Péter és már 2:0-ra vezettek a hazaiak.

Így sem tört meg azonban a fővárosi alakulat, remek blokkoknak és a ponterős Kovács Zoltánnak köszönhetően a játszma jelentős részében neki állt a zászló. Folyamatosan két-három ponttal vezetett, ráadásul láthatóan tűzbe jött. A jellegzetes, önmagukat biztató tapsot olykor még a lelkes kazincbarcikai szurkolók hangorkánján túl is hallani lehetett. A címvédő azonban a hajrára megrázta magát, akkor váltott ritmust, amikor arra a legnagyobb szükség volt. Bár 22:22-re megint egyenlített a Pénzügyőr, Németh Szabolcs pontot tett a csata végére, amelyet mezére mutatva, látványos örömmel ünnepelt.

A „háború” azonban még nem zárult le, ám az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban 2–1-re vezet a Barcika, amely hétfőn, idegenben akár címvédést ünnepelhet.

RÖPLABDA
EXTRALIGA,
VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA–LV SPORT PÉNZÜGYŐR SE 3:0 (17, 23, 23)
Kazincbarcika, 700 néző. V: Halász T., Szabó P.
Az eredmény alakulása. 1. játszma:
4:3, 8:4, 12:7, 15:11, 21:13, 22:16, 24:17. 2. játszma: 2:3, 5:5, 9:7, 13:10, 17:15, 18:18, 23:23. 3. játszma: 0:3, 3:6, 8:8, 9:12, 13:15, 18:16, 21:17, 22:22, 24:22
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása:
2–1 a Kazincbarcika javára

Marek Kardos:
– Sokkal nyugodtabban játszottunk, mint a korábbi összecsapásokon, ennek köszönhetően képesek voltunk megváltoztatni a mérkőzés ritmusát, valamint az ellenfél játékát is sikeresebben olvastuk.
Jókay Zoltán:
– Ezúttal a Vegyész játszotta a férfiasabb röplabdát, és ezt a nyomást nem tudtuk elviselni.

Demeter György
1:3, 2:8, 7:11, 12:15, 19:16, 21:18. 2. játszma: 3:5, 6:8, 11:10, 15:16, 18:19, 21:19, 23:20. 3. játszma: 3:2, 9:7, 12:7, 15:8, 19:11, 21:13
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 21 a Kaposvár javára
Dávid Zoltán:
– Büszke vagyok a srácokra, ez férfimunka volt. A mostani jó játékot szeretnénk folytatni Kaposváron.
Demeter György:
– Belőlünk vett ki többet a hazai ötszettes győzelmünk, a Kecskemét ezúttal nagyon kevés hibával játszott. Nehéz dolgunk lesz, de szeretnénk megszerezni a bronzérmet.