Női röplabda Challenge-kupa: aranyszettel továbbjutott a Nyíregyháza

2023.10.18. 20:53
Parádés játékkal fordította meg a párharcot a Nyíregyháza (Fotó: Kovács Péter, a képre kattintva galéria nyílik)
A Nyíregyháza 3:0-ra legyőzte a spanyol Andalucia csapatát a női röplabda Challenge-kupa első fordulójában, a 32 közé jutásért rendezett párharc szerdai visszavágóján, majd az aranyszett megnyerésével továbbjutott.

A nyíregyháziak egy hete Spanyolországban 3:1-re kikaptak, így a továbbjutáshoz 3:0-s vagy 3:1-es sikerre, majd az ezt követő aranyjátszma megnyerésére volt szükségük. Tomas Varga vezetőedző csapata a múlt szerdai vereség ellenére is jó szájízzel készülhetett a visszavágóra, ugyanis szombaton 3:1-re nyerni tudott a magyar bajnoki rajton a Békéscsaba vendégeként.

A nyírségiek keretéből továbbra is hiányzott Valerin Carabali: a kolumbiai center szeptember végéig olimpiai selejtezőt játszott a válogatottal, és majd csak a héten csatlakozik a csapathoz.

A hazaiak ennek ellenére lendületes játékkal kezdtek, de hatpontos előnyük 14:14-nél elfogyott, mivel nem bírtak a spanyolok amerikai centerével, Anna Walsh-sal. A vezetést ugyanakkor nem tudták átvenni a támadásban sokat hibázó vendégek, a jól blokkoló nyíregyháziak pedig előnybe kerültek.

A második felvonást 5:0-s rohammal indították Tóth Fruzsináék, s a szerb Nina Kocic pontjainak köszönhetően 21:14-nél úgy tűnt, simán duplázzák meg fórjukat. Ekkor az andalúziaiak megrázták magukat, sorozatban hat szerzett ponttal nyílttá tették a végjátékot, de a vezetést ezúttal sem tudták megszerezni.

A harmadik etap 12:12-ig szorosan alakult, mert mindkét együttes a korábbinál hatékonyabban fejezte be támadásait. Ezt követően a hazaiak 21:16-ra elhúztak, és bár a végjáték megint szoros lett, megnyerte a meccset, és aranyszettre mentette a párharcot a Fatum, melyben ekkor Kocic mellett honfitársa, Ivana Jeremic, valamint a venezuelai Asly Antivero tudott csak eredményes lenni.

A 15 pontig tartó ráadásjátszmában aztán újfent végig a hazaiaknál volt az előny, akik végül a 27 pontig jutó Kocic vezérletével, 110 perc után a továbbjutást ünnepelhették.

„Tudtuk, hogy nem szabad túlmotiválni a csapatot, és akkor is a földön kell maradni, ha győzünk, mert jött még az aranyszett, s ott is elúszhatott volna a továbbjutás. Ezért volt nagyon fárasztó a mérkőzés, de annál jobban örülünk, mert vihetjük tovább Európában a klub és a magyar röplabdázás hírnevét” – mondta a mérkőzés után Tomás Varga.

A következő körben a nyírségiek a román CSM Bucuresti együttesével találkoznak november 8-án, illetve egy héttel később.

RÖPLABDA
Női Challenge-kupa
A 32 közé jutásért, visszavágó
Fatum Nyíregyháza
–FPPRO Voley Andalucia (spanyol) 3:0 (22, 23, 22) – aranyszett: 15:12
Nyíregyháza, 811
néző. V: Pisevs (lett), Zotovics (szerb).
NYÍREGYHÁZA: Galvao 3, JEREMICS 17, Lászlop 3, KOCICS 28, ANTIVERO 12, Földi. Csere: TÓTH F. (liberó). Edző: Tomás Varga
ANDALUCÍA: Burk 11, Sanso Elle 9, Galvez 6, Pomiano 7, WALSH 18, Aparicio 3. Csere: Barceló (liberó), DELAGRAMMATIKAS 2, Orejas 2, Saucedo 1. Edző: Ricardo Fernández Torronteras
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:1, 9:3, 10:7, 13:8, 14:14, 19:16, 21:18, 23:21. 2. játszma: 4:0, 7:2, 14:8, 17:11, 18:14, 21:14, 21:20, 24:20, 24:23. 3. játszma: 3:1, 7:5, 11:12, 14:12, 19:14, 21:15, 21:19, 23:22. Aranyszett: 3:1, 6:2, 7:7, 8:8, 13:8, 13:11
Továbbjutott: a Nyíregyháza – aranyszettel
Tomás Varga: – Tudtuk, hogy nem szabad túlmotiválni a csapatot, és akkor is a földön kell maradni, ha győzünk három vagy négy szettben, mert jött még az aranyjátszma és abban elúszhatott volna a továbbjutás. Ezért nagyon fárasztó volt a mérkőzés, de annál jobban örülünk, mert vihetjük tovább Európában a klub és a magyar röplabdázás hírét.
Ricardo Fernández Torronteras: – Jobban játszott és elsősorban jobban nyitott a Nyíregyháza, mint a párharc első mérkőzésén, és a döntő pillanatokban kiválóan koncentrált. Így volt ez az aranyszettben is, ezért nem tehetünk mást, mint elismerjük a győzelmét és a továbbjutását.