Női röpi Extraliga: a Kaposvár folytatja az ötödik helyért

2023.04.17. 19:39
Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap
A Kaposvár játszik az UTE csapatával az ötödik helyért a női röplabda Extraligában, miután az alsóházi helyosztó hétfői, harmadik mérkőzésén harmadszor is legyőzte a MÁV Előrét, ezzel megnyerte a párharcot.

Az ötödik helyezett csapat nemzetközi kupaindulási jogot szerez, míg a hetedik helyért zajló párharc vesztese kiesik az NB I-be. Utóbbiban a MÁV Előre ellenfele az MTK Budapest lesz.

NŐI EXTRALIGA
AZ 5–8. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
KAPOSVÁRI NRC– MÁV ELŐRE SC-ST SOLAR 3:0
(21, 15, 19)
Kaposvár, 250 néző. V: Barabás, Soltész.
KAPOSVÁR: Maggioni 1, SZEDMÁK 17, Bodovics 1, UBAVICS 13, Godó 10, GYIMES 10. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi, Radnai Luca, Renko-Ilic 1. Edző: Vincent Lacombe
MÁV ELŐRE: Dolotova 1, Ertz 6, SZABÓ L. 8, Dvoracek 13, Tóth J. 9, Gilfillan 2. Csere: Kovács E. (liberó), Karnickaja, Borostyán, Narancsics, Csabai. Edző: Lukasz Przybylak
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 9:4, 15:6, 18:11, 19:15, 23:18. 2. játszma: 3:6, 9:9, 12:13, 16:13, 21:15. 3. játszma: 4:1, 9:2, 14:5, 17:9, 21:12, 24:16
Vincent Lacombe: – A párharc harmadik mérkőzésén is végig jól összpontosítottunk, helyén volt a lányok keze és a szíve is, így nem maradt el a magabiztos siker.
Lukasz Przybylak: – Ezen a találkozón újra kiderült, hogy a Kaposvár erősebb csapat, mint a miénk. Sajnos csak futottunk az eredmény után, nem tudtuk kézbe venni az irányítást. A folytatásban szeretnénk megőrizni Extraliga-tagságunkat.

Az egyik fél harmadik győzeleméig tartó párharc végeredménye 3–0 a Kaposvár javára.