Női röpi Magyar Kupa: kétszettes hátrányból fordítva lett bronzérmes a Nyíregyháza

SNEFF SZILÁRDSNEFF SZILÁRD
2023.03.12. 20:35
Nyírségi öröm a kupa bronzmeccsén (Fotó: Koncz Márton)
A Nyíregyháza szerezte meg a bronzérmet a női röplabda Magyar Kupában, mivel a négyes döntő vasárnapi helyosztóján 0:2-ről fordítva 3:2-re nyert a Kaposvár ellen a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban.

Izgalmas összecsapásnak nézhettünk elébe már a bronzcsatában is, hiszen a Nyíregyháza és a Kaposvár az elmúlt öt találkozójából ugyanannyit nyert meg (kettőt) és veszített el (hármat).
Hullámzóan indult a találkozó, majd Rosane de Andrade Maggioni két ászával a Kaposvár került négypontos előnybe. A nyíregyházi védekezés nem működött, szélről folyamatosan eredményesek voltak a kaposváriak, így tovább nőtt a különbség. A második szettben tíz pont után még Vincent Lacombe együttese vezetett (6:4), azonban az újabb hibák után már a szabolcsiak. Ez nem tartott viszont sokáig, Gyimes Zsófia sáncainak és Szedmák Réka nagyszerű támadásainak köszönhetően újra a Kaposvár volt a jobb, és a második játszmát is megnyerte.

A harmadik szettre már összeszedte magát a Nyíregyháza, feljavult a támadó- és védőjátéka, s bár többször is felzárkóztak egy pontra a somogyiak, szépített a szabolcsi együttes. Selena Leban pontjaival négypontos előnybe került a Nyíregyháza a negyedik játszmában, a gyengébben védekező kaposváriak pedig csak kettőre tudtak visszazárkózni. A szett második felére tovább nőtt a különbség, és a szabolcsiak könnyedén harcolták ki a döntő játszmát. Ez kiélezett csatát hozott, de a lendületbe jött nyíregyháziak a második mérkőzéslabdájukat értékesítve megnyerték a bronzérmet.

RÖPLABDA
MAGYAR KUPA, NŐK

A 3. HELYÉRT
Nyíregyháza–Kaposvár 3:2 (–20, –21, 22, 15, 14)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1100
néző.
V: Jámbor T., Sík B.
NYÍREGYHÁZA: Cicic, LEBAN 22, Lászlop 7, Jurdza 12, BJELOVA 9, Cepni 15. Csere: Tóth F. (liberó), KOVÁCS-FRANCESCO 4. Edző: Tomás Varga
KAPOSVÁR: SZEDMÁK 23, Bodovics 5, UBAVICS 18, Godó 7, Gyimes 14, Maggioni 5. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi, Renko-Ilic 1, Rády, Budai. Edző: Vincent Lacombe
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 5:7, 9:13, 15:18, 20:23.
Tomás Varga:
– Elképesztő, amit a lányok nyújtottak, szívvel-lélekkel küzdöttek. Fontos volt, hogy végig bíztak magukban, és elhitték, hogy meg lehet fordítani a mérkőzést, amit nem kezdtünk jól. Boldogok vagyunk, hogy a szurkolóknak is örömet szereztünk, és érmet viszünk haza Nyíregyházára.
Vincent Lacombe: – A mérkőzés az eddigi idényünket is leképezte. Voltak nagyon jó pillanataink, de sokszor nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél játékával. Tanulnunk kell a meccsből, hiszen hamarosan kezdődik a playoff, amelyben szintén a Nyíregyházával játszunk, biztos vagyok benne, hogy nem lesznek egyszerű találkozók.