Röplabda: másodjára is kikapott cseh ellenfele otthonában, kiesett a Nyíregyháza

2022.12.22. 22:09
Kikapott a Nyíregyháza (Fotó: Fatum-Nyíegyháza Facebook)
A Fatum–Nyíregyháza másodjára is kikapott a VK Prostejov otthonában a női röplabda Challenge Kupa első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól.

A nyitó játszmában fej fej mellett haladtak a csapatok, de 22:22 után már csak a cseh gárda szerzett pontot. A folytatás még izgalmasabban alakult: a hazaiaknak négy, a magyaroknak két szettlabdájuk volt, mígnem a Prostejov az ötödiket már értékesítette.

A harmadik felvonás 20:20-ig a megszokott szoros küzdelmet hozta, akkor azonban a Nyíregyháza játszott pontosabban a hajrában, így szépített.

A negyedik játszmában viszont ismét a csehek bizonyultak koncentráltabbnak, így végül kettős győzelemmel jutottak a januári nyolcaddöntőbe, ahol a spanyol Avarca de Menorcával találkoznak.