Női röpi Extraliga: sima kaposvári siker az osztályozón

2018.05.03. 19:29
A Kaposvár házigazdaként 3:0-ra legyőzte a Haladást a női röplabdabajnokság osztályozójának csütörtöki, harmadik mérkőzésén.

A párharc győztese a következő idényt a hatcsapatos Extraligában, a vesztes pedig a nyolcas NB I-ben kezdi. A következő meccset vasárnap rendezik Szombathelyen.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
OSZTÁLYOZÓ, 3. MÉRKŐZÉS

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–Hungast-Haladás 3:0 (21, 13, 19)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 350 néző. V.: Horváth M., Pőcze.
1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Fábián F. 1, Iricanin 18, Harmath 5, Horváth A. 12, Kanizsai 9, Leidgeb 10. Csere: Csitári (liberó). Vezetőedző: Zarka Péter.
Szombathelyi Hungast-Haladás VSE: Bagyinka 3, Rejlic 2, Wruck 3, Kalman 7, Runjic 6, Paradzik 10. Csere: Zoltán A., Farkas B. (liberók), Kinser 5, Bokor L. 1, Csóka. Vezetőedző: Mucsi Péter.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0–2, 3–2, 5–4, 10–8, 12–12, 15–12, 20–16, 21–20, 22–21, 25–21 (22 perc). 2. játszma: 3–0, 3–3, 6–3, 10–5, 15–8, 20–10, 25–13 (19 perc). 3. játszma: 3–3, 9–3, 10–5,
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának állása: 2–1 a Kaposvár javára.
Zarka Péter:
A megbeszélt taktikát ma sikerült betartani, ami döntő volt. A lányokban volt egy óriási bizonyítási vágy, feltüzelték magukat és egymást is.
Mucsi Péter: Gratulálok a Kaposvárnak, nagyon jól felkészült a mai mérkőzésre. Úgy érzem, a párharc során most először kerültünk hullámvölgybe.