Torres beköszönt, a Milan örülhet az egy pontnak

2014.09.23. 22:55
Fernando Torres megszerezte az első gólját a milánói piros-feketéknél (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 4., hétközi fordulójának első meccsén kedden este az újonc Empoli otthon 2–2-es döntetlent játszott az AC Milannal. A hazaiak már 2–0-ra is vezettek, de a milánóiak az első gólját megszerző Fernando Torres vezérletével egyenlítettek.

A szombati, Juventus elleni rangadót 1–0-ra elveszítő, a három forduló alatt hat pontot gyűjtő AC Milan kedd este az egypontos Empolihoz látogatott.

A meccset a hazaiak kezdték jobban, ugyanis már a 13. percben megszerezték a vezetést: Lorenzo Tonelli Mirko Valdifori bal oldali szögletét követően, az eltiltásból visszatérő Daniele Bonerát megelőzve fejelt a kapuba. 1–0

Az újonc a vezetés megszerzése után sem állt vissza. Nem sokkal a gól után kétszer is bravúrral kellett védenie a Milan kapusának, Christian Abbiatinak. A 21. percben azonban már ő is tehetetlen volt...

Egy trükkös szabadrúgást végeztek el a hazaiak, ugyanis a várt beívelés helyett a tizenhatosra befutó Francesco Tavano kapta a labdát, ő külsővel Manuel Pucciarellit játszotta meg, aki a kapuval szemben tiszta helyzetből becsúszva lőtt, a labda Abbiatit érintve a bal alsóban kötött ki. 2–0

Az Empolinak még ezek után is volt helyzete az első félidőben, ráadásul a Milanban megsérült a holland Marco van Ginkel, akit le is kellett cserélni, Giacomo Bonaventura váltotta.

A vendégek az első félidő végén kezdtek éledezni a Milanban először kezdő Fernando Torres vezérletével. A spanyol első lövését még védte Luigi Sepe kapus, de a 43. percben Ignazio Abate beadásából 12 méterről már a kapuba fejelt. A második meccsén ez az volt első gólja a Serie A-ban a Chelsea-től kölcsönkapott csatárnak. 2–1

A szünetben az Empoli vezetőedzőjét Maurizio Sarrit reklamálásért elküldték a kispadtól, illetve megtiltották neki, hogy a második félidőre visszaüljön. Valószínűleg azt tette szóvá, hogy az első játékrész hajrájában a tizenhatoson belül Bonera kezése pattant a labda.

Az Empoli a második félidőt is jól kezdte, de Tavano ziccerben a kapu mellé lőtt. Az 57. percben pedig Abate középre passzolt labdáját a japán Honda Keiszuke lőtt a tizenhatos vonaláról a bal alsóba. 2–2

A Milannak arra is megvolt az esélye, hogy fordítson, Torres szép szólója és lekészítése után Jérémy Ménez találta el a lécet.

Az utolsó négy percre nem csak edzőjét, hanem egyik középpályását is elveszítette az Empoli, ugyanis Valdifori két percen belül két sárga lappal kiállíttatta magát.

Az eredmény már nem változott, az újonc az egy pontra mindenképp rászolgált, sőt a meccs képe alapján a Milan örülhet jobban a döntetlennek.

SERIE A
4. FORDULÓ

Empoli–AC Milan 2–2 (Tonelli, 13., Pucciarelli 21., ill. F. Torres 43., Honda 57.)

1. Roma 3 3 5–0 +5 9
2. Juventus 3 3 4–0 +4 9
3. Milan 4 2 1 1 10–8 +2 7
4. Verona 3 2 1 3–1 +2 7
5. Udinese 3 2 1 3–2 +1 6
6. Internazionale 3 1 2 8–1 +7 5
7. Sampdoria 3 1 2 3–1 +2 5
8. Genoa 3 1 1 1 2–2 0 4