Serie A: Nagy Ádámék nem tudták megállítani a Juventust

2018.09.26. 22:54
Nagy Ádám hiába kergette Cristiano Ronaldót (Fotó: AFP)
A Serie A 6. fordulójában a listavezető Juventus a Nagy Ádámmal felálló Bolognát fogadta, és győzte le magabiztosan 2–0-ra – a magyar középpályás végigjátszotta a mérkőzést. A Napoli feljött a Juventus mögé a második helyre, miután 3–0-ra megverte a Parmát.

A legutóbbi fordulóban csúnyán fejbe rúgott Nagy Ádám a várakozásoknak megfelelően a Bologna kezdőcsapatában kapott helyet a Juventus elleni bajnokin.

A torinóiak lendületesen kezdtek: előbb Paulo Dybala került helyzetbe a 2. percben, aztán két perc múlva Blaise Matuidi huppant a földre a tizenhatoson belül Arturo Calabresi szerelési kísérlete nyomán, ám Maurizio Mariani játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra.

A Bologna sem akart elmaradni a helyzetek terén, Nagy Ádám volt az, akinek balról, jobbal középre kanyarított labdája okozott zavart a torinóiak tizenhatosán belül a 7. percben de a labda elment mindenki előtt.

A 10. percben viszont megszerezte a vezetést a Juve: Matuidi lövését Lukasz Skorupski még védeni tudta, Dybala akrobatikus ismétlésével szemben viszont tehetetlen volt a lengyel.

Ahogy öt perccel később sem tudott mit tenni Matuidi éles szögből leadott lövésénél, Cristiano Ronaldo passza és a francia lökete után a labda a lécről vágódott a hálóba.

A kétgólos előnye birtokában a listavezető semmit sem változtatott a játékán, főleg mert a Bolognától nem sok kaput veszélyeztető akcióra futotta. Hiába birtokolta azonban a labdát az első félidő 75 százalékában a Juventus, újabb gólt nem sikerült szerezni, így 2–0-s hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrészben alaposan visszaesett az iram, és a színvonal is: a mérkőzés a 60. perc környékén kezdett edzőmeccs jelleget ölteni, s ezt nem is sikerült levetkőzni a találkozó végéig. Az összkép nem sokat változott az első 45 percben látottakhoz képest, de a 75 százalék fölötti labdabirtoklás ezúttal nem párosult kapura lövésekkel.

Végül az eredmény nem változott, azaz a Juventus negyedóra alatt elrendezte a mérkőzés és a három pont sorsát, s továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a bajnokságot.

A Napoli hazai pályán fogadta a Parmát, és nem sokat vacakolt, Lorenzo Insigne már a 4. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak egy jobb oldalon vezetett akció végén.

A nápolyiak a második félidőt is góllal kezdték, ráadásul Arkadiusz Milik találatára nem is kellett négy percet várni: a lengyel támadó alig másfél minutummal a játék újraindítását követően volt eredményes egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően.

A 3–0-s végeredményt Milik második gólja állította be a 85. percben, és győzelmével a Napoli ismét a második helyen áll, visszaelőzve az Udinesét délután felülmúló Laziót.

A Roma könnyedén, 4–0-ra verte az újonc Frosinonét, már az első félidőben eldöntve a három pont sorsát, míg a Genoa Piatek és Pandev találataival verte meg a sereghajtó Chievót 2–0-ra.

Az Atalanta–Torino és a Cagliari–Sampdoria meccsek egyaránt gól nélkül zárultak, habár az utóbbin nem sok hiányzott a vendégek győzelméhez, a 92. percben ugyanis Dawid Kowcaki büntetőt hibázott.

Roma–Frosinone 4–0
(Cengiz Ünder 2., Pastore 28., El Shaarawy 35., Kolarov 87.)

KORÁBBAN
Udinese–Lazio 1–2
(Badelj 80. – öngól, ill. Acerbi 61., J. Correa 66.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Internazionale–Fiorentina 2–1 (Icardi 45. – 11-esből, D’Ambrosio 78., ill. Chiesa 53.)

1. Juventus 6 6 13–4 +9 18
2. Napoli 6 5 1 12–7 +5 15
3. Lazio 6 4 2 9–6 +3 12
4. Fiorentina 6 3 1 2 12–5 +7 10
5. Sassuolo 5 3 1 1 12–8 +4 10
6. Internazionale 6 3 1 2 8–5 +3 10
7. SPAL 5 3 2 4–4 0 9
8. Genoa 5 3 2 9–10 –1 9