Nem bírt egymással az Inter és a Roma, nyílt a bronz sorsa

2019.04.20. 20:30
Perisic (44) gólja egy pontot ért (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombati utolsó mérkőzésén a dobogó harmadik fokán tanyázó Inter fogadta a helyére vágyó, ám jelenleg hat ponttal lemaradva tőle az ötödik pozícióban álló Romát és játszott vele 1–1-es döntetlent, amivel a fővárosiak hátránya nem csökkent.

A bronzérem sorsa volt a tét a Roma számára az Inter elleni rangadón, ugyanis a fővárosiak egyfajta győzelmi kényszerben léptek pályára Milánóban: vereséggel 9 pontos hátrányba kerültek volna a harmadik helyen álló Inter mögött, és öt forduló alatt ennyit nem túl gyakran szoktak ledolgozni.

Ennek fényében nem meglepő módon aktívan kezdett a vendégcsapat, s előbb Dzeko nagy helyzete, majd Kolarov óriási löketekor sem hiányzott sok a gólhoz, ahogy a túloldalon Politano beadása után Lautaro Martínez fejesénél sem, ám ott volt Mirante kapus és bravúrral a kapufára tolta a labdát.

Az első negyedóra végéhez közeledve aztán megszerezte a vezetést a Roma, köszönhetően Stephan El Shaarawy szép szólója zárásaként lőtt nagy góljának, 0–1.

A folytatásban a Roma nem nagyon erőltette a további támadásokat, inkább a fegyelmezett, zárt védekezésre koncentrált, és az Inter ezzel egészen sokáig nem is nagyon tudott mit kezdeni azon kívül, hogy Politano jobbról ballal bead, a védők meg kifejelik.

A második félidőből már negyedóra eltelt, mire kiderült, hogy mi az, amit az Inter a szünet után lendületes játékkal visszatérő Roma ellen kifundált. A nagy trükk: Politano helyett D'Ambrosio adott középre jobbal, de balról, a túloldalon pedig berobbant Ivan Perisic és remek mozdulattal fejelt a hosszú felsőbe, 1–1.

A viccen kívül, az Inter egyenlítéséhez azért arra is szükség volt, hogy Mauro Icardi személyében még egy csatárt beküldjön Luciano Spalletti az Interbe, amivel sikerült zavart kelteni a római védelemben.

Ezt követően némileg visszaesett az iram, főleg miután az addig a támadásokat inkább erőltető Inter visszaállt az egycsatáros játékra. A hajrában aztán még mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám ezek kihasználatlanok maradtak – a legvégén még Handanovic kapusnak kellett „meccsben tartani” az Intert egy óriási védéssel.

A pontosztozkodással a bronzérem kapcsán nem dőlt el semmi, az Inter és a Roma mellett még a 4. helyen álló Milannak van reális esélye odaérni a harmadik helyre a hátralévő öt mérkőzésen.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ

Internazionale–Roma 1–1 (Perisic 61., ill. El Shaarawy 13.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

KORÁBBAN
Lazio–Chievo 1–2 (Caicedo 67., ill. Vignato 49., Hetemaj 51.)
Cagliari–Frosinone 1–0 (Joao Pedro 27.)
Bologna–Sampdoria 3–0 (Tonelli 56. – öngól, Pulgar 68., Orsolini 88.)
Udinese–Sassuolo 1–1 (Lirola 80. – öngól, ill. Sensi 31.)
Empoli–SPAL 2–4 (Caputo 22., H. Traoré 47., ill. Petagna 38., 61. – az elsőt 11-esből, Floccari 44., Antenucci 88.)
Genoa–Torino 0–1 (Ansaldi 58.)

Parma–Milan 1–1 (Bruno Alves 87., ill. Castellijo 69.)
Juventus–Fiorentina 2–1 (Alex Sandro 37., Pezzella 53. – öngól, ill. Milenkovics 6.)

1. Juventus 33 28 3 2 67–23 +44 87
2. Napoli 32 20 7 5 61–28 +33 67
3. Internazionale 33 18 7 8 51–27 +24 61
4. Milan 33 15 11 7 47–31 +16 56
5. Roma 33 15 10 8 58–46 +12 55
6. Atalanta 32 15 8 9 64–41 +23 53
7. Torino 33 13 14 6 42–29 +13 53
8. Lazio 33 15 7 11 47–35 +12 52