Serie A: először nyert otthon az Inter, gól és gólpassz Icarditól

2018.09.25. 23:07
Danilo D'Ambrosio nem jött zavarba az ellenfél kapuja előtt, az ő góljával nyert az Inter (Fotó: AFP)
Az Internazionale hazai pályán 2–1-re legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának nyitó mérkőzésén, ezzel elkönyvelte az első sikerét a San Siróban a jelenlegi bajnoki idényben.

A két csapat ezt megelőző hat egymás elleni bajnokiján összesen 28 gól esett – ami meccsenkénti 4.7.-es átlagot jelent –, így gólgazdag mérkőzésre volt kilátás a San Siróban, ahol a Fiorentina a legutóbbi 19 találkozójából 16-ot elveszített.

A firenzei együttesnek kedden tovább romlott a milánói mérlege.

Az Inter az első félidő végén Vitor Hugo kezezése miatt tizenegyest kapott, amelyet Mauro Icardi magabiztosan értékesített (1–0).

Az argentin csatár minden más ellenfélnél többször, 11-szer vette már be a Fiorentina kapuját a Serie A-ban.

A vendégek a második játékrész elején egyenlítettek Federico Chiesa találatával, akinek a lövése után a labda Milan Skriniar lábán irányt változtatva vágódott a kapuba. A „violák” 20 esztendős támadója kétéves volt, amikor édesapja, Enrico 2000 májusában duplázott az Inter ellen 4–0-ra megnyert meccsen. Most tehát Federicót érte egy kis öröm, de pontszerzésnek nem örülhetett, mert a milánói együttes a hajrában ismét betalált – alig néhány másodperccel azután, hogy Chiesa tizenegyest reklamált a másik kapu előtt.

A győztes gólt a 77. percben Danilo D’Ambrosio jegyezte, aki a Serie A-ban legutóbb az előző kiírás utolsó fordulójában volt eredményes: az Inter jobbhátvédje az Icarditól visszakapott labdát helyezte Alban Lafont mellett a bal alsó sarokba (2–1).

Az Inter ebben a szezonban először nyert hazai pályán bajnoki meccset, és pontszámban utolérte a tabellán a Fiorentinát.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Internazionale–Fiorentina 2–1 (Icardi 45. – 11-esből, D’Ambrosio 78., ill. Chiesa 53.)