A Cagliari hatgólos meccsen legyőzte a Salernitanát

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.09. 16:57
Eldor Shomurodov csereként beállva duplázott, a Cagliari legyőzte a Salernitanát (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában a Cagliari 4–2-re legyőzte a Salernitanát, míg a Sassuolo egy góllal nyert a Frosinone ellen.

A tabella utolsó helyén álló Salernitana a Cagliarihoz látogatott. A hazaiak a második félidő elejére háromgólos előnyt szereztek, előbb Gianluca Lapadula talált a kapuba, majd Gianluca Gaetano ugrott ki jó ütemben és duplázta meg a Cagliari előnyét. A második félidőben aztán a csereként beálló Eldor Shomurodov is betalált, de három percen belül kettővel válaszolt a Salernitana. Grigorisz Kasztanosz hét méterről talált a kapu közepébe, majd Giulio Maggiore szögletet követően fejjel szerzett gólt.

Az egyenlítés helyett viszont újabb hazai találat érkezett. Shomurodov első lövése még lejött a kapusról, a kipattanót már belőtte, ezzel beállította a 4–2-es végeredményt.

A másik kora délutáni mérkőzésen Kristian Thorstvedt az 58. percben ballal kilőtte a kapu bal alsó sarkát, ezzel a Sassuolo 1–0-ra nyert a Frosinone ellen. A vendégek részéről Kaio Jorge a 90. percben tizenegyest hibázott.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ, szombati mérkőzés
Cagliari–Salernitana 4–2 (Lapadula 12., Gaetano 40., Shomurodov 51., 76., ill. Kasztanosz 56., Maggiore 58.)
Sassuolo–Frosinone 1–0 (Thorstvedt 58.)