Serie A: nem sokra ment a potya góllal a Fiorentina, kikapott a Leccétől

M. B.M. B.
2024.02.02. 22:52
Nem kímélték egymást a csapatok (Fotó: Getty Images)
Őrült meccsen győzte le a Lecce a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának péntek esti nyitányán.

Korán vezetést szerzett a középmezőnyben tanyázó Lecce a Fiorentina ellen: a 17. percben Rémi Oudin lőtte ki szabadrúgásból a jobb alsó sarkot (VIDEÓ ITT).

A firenzeiek válasza a szünet után érkezett: Rolando Mandragora ballábas lövése 17 méterről vágódott a bal alsóba (VIDEÓ ITT). Az egyébként kevesebbet támadó, és alapvetően veszélytelenebbül játszó „violák” egy Benny Hill Show-ba illő potya góllal fordították meg a találkozót: a hazaiak kapusa, Wladimiro Falcone röviden végzett el egy kifelé megítélt szabadrúgást, majd miután visszakapta a labdát Baschirottótól, ismét a belső védőt kereste – pechjére azonban a letámadó Lucas Beltránt találta el a labda, majd a hálóban kötött ki (VIDEÓ ITT).

A tragikomikus gól hatására a Lecce nem omlott össze, hanem támadásban maradt, s ennek meglett a jutalma a végjátékban.  A 90. percben Roberto Piccoli fejelte be az apuliai gárda egyenlítő gólját (VIDEÓ ITT), majd a ráadásban Patrick Dorgu csapott le a kapusról kipattanó labdára, s kipókhálózta a bal felsőt (VIDEÓ ITT).

Őrült meccsen nyert tehát a Lecce, a Roberto D'Aversa-féle csapat sikere pedig a Fiorentinának fáj igazán, amely így lépéshátrányba kerülhet a BL-indulásért folytatott küzdelemben. 3–2

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Lecce–Fiorentina 3–2 (Oudin 17., Piccoli 90., Dorgu 90+2., ill. Mandragora 50., Beltrán 67.)