Serie A: De Rossival ismét nyert a Roma

B. A. P.B. A. P.
2024.01.29. 22:47
A Roma továbbra is veretlen Daniele De Rossival a kispadon (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának záró mérkőzésén a Roma 2–1-re nyert a Salernitana vendégeként.

Daniele De Rossi győzelemmel mutatkozott be a Roma kispadján a Verona ellen. A fővárosi csapat ezúttal az elmúlt kilenc mérkőzésén hétszer is vereséget szenvedő, utolsó helyezett Salernitanához látogatott.

Az eseménytelen első félidő után, a második játékrészben Paulo Dybala 51. percben szerzett tizenegyesgóljával pörögtek fel az események. Negyedórával később Rick Karsdorp tálalt Lorenzo Pellegrinihez, az olasz középpályás pedig a kapu bal oldalába lőtt, így már 2–0-ra vezetett a Roma.

A magabiztos győzelem helyett szoros végjáték következett, ugyanis a 70. percben Grigorisz Kasztanosz fejesével szépített a Salernitana. A hátralévő időben próbálkoztak a hazaiak, még egy tizenegyesgyanús helyzet is kialakult Rui Patricio kapuja előtt. A Roma 2–1-re nyert, és továbbra is hibátlan Daniele De Rossival a kispadon.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Salernitana–Roma 1–2 (Kasztanosz 70., ill. Dybala 51. – 11-esből, Pellegrini 66.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Genoa–Lecce 2–1 (Retegui 70., Ekuban 76., ill. Krsztovics 31.)
Monza–Sassuolo 1–0 (Colpani 31.)
Hellas Verona–Frosinone 1–1 (Suslov 45+3., ill. Jorge 58.)
Fiorentina–Internazionale 0–1 (L. Martínez 14.)
Lazio–Napoli 0–0
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Udinese 2–0 (Al. Mirancsuk 33., Scamacca 45+1.)
Juventus–Empoli 1–1 (Vlahovics 50., ill. Baldanzi 70.)
Kiállítva: A. Milik (18., Juventus)
Milan–Bologna 2–2 (Loftus-Cheek 45., 83., ill. Zirkzee 29., Orsolini 90+2. – 11-esből)