Serie A: legyőzte a Romát, és tapad az Interre a Juventus

T. Z.T. Z.
2023.12.30. 22:44
Adrien Rabiot második félidőben szerzett találatával a Juventus 1–0-ra legyőzte a Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának szombat esti rangadóján.

Kevés helyzet, de annál nagyobb taktikai csata jellemezte az első játékrészt, amelyben mindkét csapat előtt megvolt a lehetőség, hogy megszerezze a vezetést. Valamivel veszélyesebben kezdett a Roma az első percekben, de idővel kapcsolt a Juve, és elkezdett szorongatni. Éppen a torinóiak voltak fölényben, amikor a 31. percben megvillant a „farkasok” argentin világbajnoka, Paulo Dybala, aki ügyes technikai mozdulattal, külsővel tekert nem sokkal Wojciech Szczesny kapuja mellé.

Ezt követően egyre feszültebbé vált a találkozó, de ez szerencsére csak a hangulaton érződött, a játékon nem. Mindkét csapat keveset szabálytalankodott, folyamatos, élvezhető volt a játék. A Juventus főleg beadásokkal próbálkozott, ám ezekkel ekkor még nem nagyon tették próbára a Roma kapusát, Ruí Patríciót.

A félidő legnagyobb lehetősége a hazaiak előtt adódott, a 43. percben Evan Ndicka biztos góltól mentette meg csapatát, miután elvetődve, a gólvonalról kifejelte Filip Kosztics lövését.

Bár gólt nem hozott az első félidő, érdekes volt a meccs, és ugyanezt lehetett elmondani a folytatásról is. A második félidőben ráadásul már a gól sem maradt el a hazai szurkolók legnagyobb megelégedésére. A 47. percben Bryan Cristante sikertelen szerelési kísérlete után került a labda Adrien Rabiot-hoz, aki a kivetődő Ruí Patrício mellett higgadtan a rövid sarokba belsőzött. 1–0

A Juve gólja után Mourinho átszervezte csapatát, beküldte Lorenzo Pellegrinit, amire Massimiliano Allegri Federico Chiesa becserélésével azonnal válaszolt. A hajrára még Stephan El Shaarawyt és Sardar Azmunt is bevetette a portugál tréner, de hiába; a Roma erőtlennek tűnt, a meccs úgy alakult, ahogy azt Allegri eltervezte.

Olyannyira, hogy 84. percben Weston McKennie végleg megpecsételhette volna a Roma sorsát, Szczesny azonban lábbal hárította a középre tartó lövést. Nem sokkal később újabb gólt ünnepelt a Juventus, de nem sokáig, Chiesa találatát ugyanis les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Az utolsó percekben a Roma még kockáztatott, de hiába a hatperces hosszabbítás, nem talált fogást a hátul (is) jól szervezett ellenfelén. Maradt az 1–0, ami azt jelenti, hogy a Juventus továbbra is tapad a listavezető Interre a tabellán.

Cagliari–Empoli 0–0
Udinese–Bologna 3–0 (Pereyra 23., Lucca 48., Payero 52.)

Atalanta–Lecce 1–0 (Lookman 58.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Torino 1–0 (Ranieri 83.)
Napoli–Monza 0–0
Genoa–Internazionale 1–1 (Dragusin 45+7., ill. Arnautovic 42.)
Lazio–Frosinone 3–1 (Castellanos 70., Isaksen 72., Patric 84., ill. Soule 57. – 11-esből)

1. Internazionale 18 14 3 1 39–8 +31 45
2. Juventus 18 13 4 1 27–11 +16 43
3. Milan 18 11 3 4 32–20 +12 36
4. Fiorentina 18 10 3 5 27–18 +9 33
5. Bologna 18 8 7 3 21–15 +6 31
6. Atalanta 18 9 2 7 29–20 +9 29
7. Roma 18 8 4 6 30–20 +10 28
8. Napoli 18 8 4 6 28–19 +9 28