Serie A: a BL-indulást érő helyen álló Bologna a Romát is legyőzte

D. Á.D. Á.
2023.12.17. 20:14
Nem ízlett a bolognai Mouinhóéknak (Fotó: Getty Images)
A Bologna 2–0-ra legyőzte a Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának vasárnapi meccsén.

Mindkét együttesnek rendkívül fontos volt a 16. fordulós mérkőzés, a Bologna és a Roma is a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre pályáztak.

A hazaiak a 37. percben kerültek előnybe, Dan Ndoye passzolt vissza a tizenhatoson belül érkező Nikola Morónak, aki állítás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot. Az első játékrészben rendkívül erőtlen volt a Roma támadójátéka, a fővárosiak csupán háromszor kísérleteztek, kétszer találták el a kaput.

A fordulás után még nagyobb bajba került José Mourinho együttese – Lewis Ferguson a tizenhatos jobb széléről erőből lőtte középre a labdát, Rasmus Kristensen szerencsétlenül ért bele, becsúszva öngólt vétett.

Kétgólos hátrányból hiába kapart a Roma, szépíteni sem tudott, a Bologna pedig 2–0-ra győzött, s a Napolit megelőzve feljött a negyedik helyre.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Bologna–Roma 2–0
(Moro 37., Kristensen 49. – öngól)
KÉSŐBB
20.45: Lazio–Internazionale (Tv: Sport2)
KORÁBBAN
Milan–Monza 3–0 (Reijnders 4., Szimics 41., Okafor 76.)
Fiorentina–Verona 1–0 (Beltrán 78.)
Udinese–Sassuolo 2–2 (Lucca 36., Pereyra 55., ill. Berardi 75., 88. – mindkettőt 11-esből)
Kiállítva: Payero (59., Udinese)