Serie: A: elképesztő – a Cagliari 0–3-ról fordított a hajrában

2023.10.29. 14:43
A piros-kékben játszó Cagliari hatalmas csatában gyűrte le a Frosinonét (Fotó: facebook.com/Cagliari)
Nem mindennapi meccsel indult az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójának vasárnapi programja.

A Frosinone a kétgólos Matías Soulé vezérletével a második félidő elején már 3–0-ra is vezetett a szintén tavasszal feljutó, de az új idényben, a Serie A-ban még nyeretlen és utolsó helyen álló Cagliari vendégeként, ám az első félidőben még 11-est is hibázó hazaiak elképesztő hajrában megfordították a meccset.

A fordításban főszerepet játszott a szünetben becserélt Leonardo Pavoletti, aki előbb gólpasszt adott, majd a 94. és a 96. percben is a kapuba talált.

Az új idényt jól kezdő Monza az alulteljesítő, kilenc forduló után nyeretlen, hat döntetlennel és három vereséggel álló Udinesét is próbálta meglepni, s az első félidőben Andrea Colpani góljával vezetett.

A vendég udineiek viszont jóval többet próbálkoztak a második félidőben, mint házigazdájuk, s a csereként beállt Lorenzo Lucca révén a 67. percben egyenlítettek is, így zsinórban negyedik egymást követő meccsükön játszottak döntetlent, ugyanakkor továbbra is nyeretlenek.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ
Vasárnap
Cagliari–Frosinone 4–3 (Oristanio 72., Makoumbou 76., Pavoletti 90+4., 90+6., ill. Soulé 23., 37., Brescianini 49.)
Monza–Udinese 1–1 (Colpani 27., ill. Lucca 67.)