Serie A: helyet cserélnek a genovai klubok, kiesett a Samp

V. J.V. J.
2023.05.08. 20:33
A 40 esztendős Fabio Quagliarella bánata (Fotó: Getty Images)
Az Udinese a Sampdoriát 2–0-ra, míg az Empoli a Salernitanát 2–1-re győzte le az olasz labdarúgó Serie A 34. fordulójának hétfői játéknapján.

Míg Genova egyik fele örvend, addig a másik fele zokog: miután a Genoa CFC szombaton visszajutott a Serie A-ba, a város másik csapata, a Sampdoria hétfői vereségével kiesett az olasz élvonalból.

A Samp sorsa az Udinese otthonában elszenvedett vereségével pecsételődött meg: a hazaiak már a 9. percben vezettek, majd a szünet előtt megduplázták előnyüket, beállítva a végeredményt. A vendégek már nem tudnak annyi pontot gyűjteni, amennyivel a Serie A-ban maradhatnának. A Sampdoria legutóbb a 2010–2011-es idény végén esett ki – ekkor egyébként Koman Vladimir és Laczkó Zsolt is a játékosa volt –, majd egy év elteltével visszajutott a legjobbak közé.

A Salerintana 2–0 után csak a hajrában ébredt fel, s szerzett szépítő gólt az Empoli otthonában, így tíz meccs után először hagyta el vesztesen a pályát.

Késő este a Sassuolo és a Bologna összecsapásán hazai vezetést követően nem született döntés.