Serie A: néhány percre félbeszakadt a Samp–Spezia – videó

2023.04.22. 22:52
Egyre nehezebb helyzetbe kerül a Dejan Sztankovics által irányított Sampdoria (Fotó: Getty Images)
Nem bírt egymással az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának szombat esti mérkőzésén az utolsó helyen álló Sampdoria és a 17. Spezia. Az 1–1-re végződő meccs második félidejének elején néhány percre megállt a játék, mert a hazai szurkolók jelentős mennyiségű pirotechnikai eszközt dobtak a pályára.

Alsóházi helyosztóval zárult az olasz élvonal szombati játéknapja, az utolsó helyen álló Sampdoria a 17. Speziát fogadta. A bentmaradásért küzdő felek csatája kiegyenlített küzdelmet hozott, s bár a vendégeknél volt többet a labda, az első félidőben a Sampnak voltak veszélyesebb támadásai, melyek közül egyet, a 23. percben Bruno Amione ki is használt.

A második félidő eleje nem a játékról szólt, a hazai szurkolók ugyanis nagy mennyiségű pirotechnikai eszközt dobtak a pályára, ami miatt néhány percre félbe kellett szakítani a mérkőzést.

Az események viszont nem zavarták meg a Speziát, amely Simone Bastoni beadása után Daniele Verde góljával egyenlített az 59. percben.

A mérkőzés utolsó harmadában és a több mint tízperces hosszabbításban hiába próbálkoztak a csapatok, újabb gól már nem született, a pontosztozkodással pedig egyik csapat sem járt igazán jól a bentmaradásért zajló harcban.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Sampdoria–Spezia 1–1
(Amione 23., ill. Verde 59.)
KORÁBBAN

Lazio–Torino 0–1 (I. Ilics 43.)
Salernitana–Sassuolo 3–0 (Pirola 9., B. Dia 20., L. Coulibaly 65.)

Pénteken játszották
Hellas Verona–Bologna 2–1 (Verdi 45+6., 62. – az elsőt 11-esből, ill. Domínguez 90+4.)

1. Napoli 30 24 3 3 66–21 +45 75
2. Lazio 31 18 7 6 49–21 +28 61
3. Juventus 30 18 5 7 47–25 +22 59
4. Roma 30 17 5 8 42–26 +16 56
5. Milan 30 15 8 7 49–37 +12 53
6. Internazionale 30 16 3 11 48–34 +14 51
7. Atalanta 30 14 7 9 48–35 +13 49
8. Bologna 31 12 8 11 40–39 +1 44