Serie A: Milik kihagyott egy büntetőt, majd gólt lőtt – ikszelt a Juve

2023.04.30. 20:08
A Bologna borsot tört a Juventus orra alá (Fotó: Getty Images)
A Fiorentina 5–0-s vereséget mért a tabella utolsó helyén álló Sampdoriára az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában. A késő esti találkozón a  Juventus 1–1-es döntetlent játszott a Bologna vendégeként.

FIORENTINA–SAMPDORIA 5–0

Sokáig tartotta magát a Sampdoria Firenzében, sőt helyzetekig is eljutottak a genovaiak, de gólt a „violák” szereztek – az első félidő ráadásában Gaetano Castrovilli kapáslövése talált utat a hálóba.

A szünet után hengerelt Vincenzo Italian együttese. A 62. percben Dodo, majd két perccel később Duncan talált be némi szerencsével – a gólpasszt mindkét esetben Luka Jovics adta.

És ezzel még nem volt vége a hazai gálázásnak: a 76. percben a csereként beálló Christian Kouamé is bevette a Samp kapuját.

A kegyelemdöfést Aleksza Terzics vitte be a 88. percben – a Sampdoria egy lépéssel közelebb került a másodosztályú szerepléshez.

BOLOGNA–JUVENTUS 1–1

Már a 10. percben előnybe került a Bologna: Locatelli nagyon finoman rúgott oda a tizenhatoson belül Riccardo Orsolininek, a játékvezető több perces VAR-vizsgálat után büntetőt ítélt – Orsolini nem hibázott.

Fél óra játék után egyenlíthetett volna Juventus, ismét a videóbíró segítségével fújt be egy tizenegyest Simone Sozza, de Arkadiusz Milik túlzottan pimasz akart lenni honfitársával szemben – Lukasz Skorupski simán fogta a pocsékul elvégzett büntetőt.

A Juve egyenlítő gólja a 60. percben született meg: Arkadiusz Milik védhetetlenül bombázott a kapuba 13 méterről.

A továbbiakban mindkét csapat megnyerhette volna a találkozót, de a két kapus egyaránt remek napot fogott ki, így maradt a pontosztozkodás. A Juventus zsinórban a negyedik nyeretlen meccsét könyvelhette el (három vereség után tudott pontot szerezni), és maradt a harmadik helyen, miután nem használta ki a Lazio botlását.

OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ

VASÁRNAP
Fiorentina–Sampdoria 5–0
(Castrovilli 45+2., Dodo 62., Duncan 66., Kouamé 76., Terzics 88.)
Bologna–Juventus 1–1
(Orsolini 10. – 11-esből, ill. Milik 61.)

KORÁBBAN
Cremonese–Hellas Verona 1–1 (Okereke 9., ill. Verdi 75.)
Kiállítva: Quagliata (Cremonese, 62.)
Napoli–Salernitana 1–1 (Olivera 62., ill. Dia 84.)
Sassuolo–Empoli 2˜–1 (Berardi 83., 90+6. – a másodikat 11-esből, ill. Cambiaghi 11.)
Kiállítva: Pinamonti (Sassuolo, 74.)
Internazionale–Lazio 3–1 (Lautaro Martínez 78., 90., Gosens, ill. Felipe Anderson 30.)