Serie A: a hajrában használta ki az emberelőnyt a Roma a Samp ellen

2023.04.02. 20:26
Wijnaldum visszatérése óta második gólját ünnepelhette (Fotó: Getty Images)
A Serie A 28. fordulójában az AS Roma a második félidőben három gólt szerezve, legyőzte vendégét Sampdoriát vasárnap kora este – noha 3–0 lett a végeredmény és a hazaiak Jeison Murillo kiállítása miatt emberelőnyben játszottak, a 88. percben még 1–0 állt az eredményjelzőn.

A Jose Mourinho irányította AS Roma a gól nélküli első félidőt közvetően az 52. percben emberelőnybe került miután Jeison Murillót kiállította a játékvezető – a kolumbiai védő Tammy Abrahamnak rúgott oda sárgát érően.

A hazaiak emberelőnyüket öt percen belül gólra váltották: Georginio Wijnaldum volt eredmény – a holland középpályás február elején tért vissza hosszú sérüléséből, s a második gólját szerezte azóta.

A Roma a hajrában biztosította be a sikerült, miután a 88. percben Paolo Dybala értékesített egy büntetőt, a végeredményt pedig Stephan el-Shaarawy állította be a ö4. percben.

A Farkasok két bajnoki vereség után győztek újra, és pontszámban beérték a harmadik helyen álló Internazionalét.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ
Roma–Sampdoria 3–0 (Wijnaldum 57., Dybala (88. – 11-esből, el-Shaarawy 90+4.)

KÉSŐBB
20.45: Napoli–Milan (Tv: Sport1)

KORÁBBAN
Bologna–Udinese 3–0
(Posch 3., Moro 12., Barrow 49.)
Monza–Lazio 0–2
(Pedro 13., Sz. Milinkovics-Szavics 56.)
Spezia–Salernitana 1–1 (Shomurodov 70., ill. Caldara 43. – öngól)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Juventus–Hellas Verona 1–0 (Kean 57.)
Cremonese–Atalanta 1–3 (Ciofani 55. – 11-esből, ill. De Roon 44., Boga 73., Lookman 90+3)
Internazionale–Fiorentina 0–1 (Bonaventura 53.)