Serie B: a Parma újabb sikerével nagyon közel került a feljutáshoz

2009.05.10. 02:12
A Serie B 39. fordulójának szombati játéknapján a Parma hazai pályán 2–0-ra megverte a Pisát, így karnyújtásnyira került attól, hogy kiharcolja az feljutást az élvonalba. A Bari osztályváltása már pénteken eldőlt, miután a Livorno hazai pályán kikapott a Triestinától. (Az első két helyezett egyenes ágon jut fel a Serie A-ba, a 3–6. helyezett csapatok rájátszásban döntenek majd a harmadik kiadó helyről.)
Vass Ádám és Feczesin Róbert csapata, a Brescia hazai pályán nem bírt a Cittadellával. A találkozón Feczesin a 82. percben állt be csereként, Vasst nem nevezték a mérkőzésre. Koman Vladimir és Vaskó Tamás csapata, az Avellino a Salernitana otthonában kapott ki 1–0-ra, a találkozón mindkét magyar játékos kezdőként kapott lehetőséget, Vaskó végigjátszotta a meccset, Komant a 77. percben lecserélték.Az Ancona ellen vereséget szenvedő Sassuolóban nem nevezték a találkozóra Filkor Attilát. A Grossetóban szereplő Csizmadia Csabát klubja szintén nem nevezte a Rimini elleni meccsre, amelyet a hazaiak nyertek meg 2–0-ra.