Ibrahimovic és egy kétes 11-es kellett az Internek az újabb sikerhez

2008.01.20. 22:51
Nem mindennapi körülmények között szerezte meg zsinórban nyolcadik győzelmét a címvédő Internazionale együttese az olasz élvonalbeli bajnokság 20. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén az AC Parma vendéglátójaként. A kék-feketék a véghajrában egy vitatott tizenegyesből egyenlítettek, majd a ráadásban Ibrahimovic révén a győztes gólt is begyötörték.
Zlatan Ibrahimovic fordította meg a meccset az Internek a végjátékban

Már az első húsz percben érezni lehetett, ebben a Parmában benne van a tűz, ahhoz, hogy megkeserítse a bajnokságban szárnyaló Inter dolgát.

Cigarini és Morrone is veszélyes távoli lövést eresztett meg, a 21. percben pedig Castellini előkészítése után Reginaldo le is tesztelte Julio Cesar reflexeit. Közben lesérült a szenegáli vendégvédő Coly, Dessena váltotta.

A 30. percben Ibrahimovic veszélyeztetett a hazaiaknál, ez már a gól előszele volt, hiszen a következő szögletből Cambiasso közelről mattolta Buccit. (1-0)

Tíz percre rá azonban nem várt fejlemény a nerazzurik számára, remek Reginaldo Cigarini-akció után a Parma U21-es válogatott középpályása kilőtte a bal alsó sarkot Julio Cesar mellett. (1-1)

Döntetlennel fordultak tehát a csapatok, a második félidő remeknek igérkezett, hiszen mindkét csapat a győzelemre játszott.

A gól benne volt a levegőben, mindkét gárda óriási energiákat mozgósítva rohamozott.

Az Internél Cesar és Cruz vette célkeresztbe az ellenfél kapuját, a vendégek részéről először Pisanu jutott nagy helyzetbe (Julio Cesar hárított), majd Reginaldo törhetett kapura két társával két Inter-védő kíséretében, a brazil végül túl önzőnek bizonyult.

A 66. percben Couto fejese után valószínűtlen ívben pattant kifelé a labda a kapufáról, majd a túloldalon Cambiasso ballábas lövése kerülte el egy hajszállal a pármai kaput.

A 70. percben Gasbarroni a balösszekötő helyéről végezhetett szabadrúgást, a 23 méteres, éles szögből érkező kapuralövés annyira meglepte Julio Cesart, hogy már csak beleérni tudott a hálóba tartó labdába. (1-2)

A végén a pármai szurkolótábor talán egy emberként kiáltotta: nincs igazság. Történt ugyanis, hogy a 88. percben Ibrahimovic közeli kapuralövése után Couto vetődve hárított, s a lassításból sem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy kézzel hozzáért-e a labdához, miután belefejelt. A bíró azonban határozottan a tizenegyes pontra jutott, a portugál védőt pedig kiállította.

A svéd klasszis magabiztosan értékesítette a büntetőt (2-2), majd a 93. percben a hősies küzdelemben kapuba perdített egy kósza beadást, megszerezve a mindent eldöntő győztes gólt az Inter számára. (3-2)

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (SERIE A)

19. FORDULÓ, ZÁRÓMÉRKŐZÉS
Inter- Parma 3-2 (Cambiasso 30., Ibrahimovic 88.–11-esből, 90.+3., ill. Cigarini 40., Gasbarroni 70.)