Összetört liverpooli szívek, bajnok a Manchester City!

A Manchester City labdarúgócsapata története során hatodik alkalommal megnyerte az angol élvonalbeli bajnokságot, miután a Premier League 38. (utolsó) fordulójában 4–1-re legyőzte idegenben a Brighton & Hove Albiont, s megvédte címét. A Liverpool ugyan 2–0-ra felülmúlta a Wolverhampton Wandererst, és egy ideig a virtuális tabella élén is állt, ám sem ezért, sem a szenzációs idényért nem járt trófea – tovább tart a Pool 1989–1990 óta húzódó bajnoki aszálya.

PL: a West Ham és a Wolves is begyűjtötte a három pontot

A West Ham United 3–0-ra legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában.

PL: a Wolverhamptontól is hármat kapott az Arsenal

A Wolverhampton 3–1-re legyőzte az Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

PL: bő egy hónap után ismét pontosztozkodás az angol élvonalban

Nem tudta érvényesíteni a papírformát a Wolverhampton, amely gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában.

PL: bravúros Soton-siker; ötöt vágott a Bournemouth

A Southampton 3–1-re legyőzte a Wolverhamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szombati játéknapján.

FA-kupa: kétgólos hátrányból jutott döntőbe a Watford

A Watford lesz a Manchester City ellenfele az angol labdarúgó FA-kupa döntőjében, mivel az elődöntőben kétgólos hátrányból fordítva, hosszabbításban búcsúztatta a Wolverhamptont. A Watford 1984 óta először jutott be a fináléba, amelyre a Wembleyben kerül sor.

PL: klubrekordot jelentő összegért vásárolt a Wolves – hivatalos

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Wolverhampton Wanderers végleg szerződtette Raúl Jiménezt.

PL: a Wolverhampton ismét legyőzte az MU-t; kiesett a Fulham

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában a Wolverhampton Wanderers hazai pályán 2–1-re legyőzte a Manchester Unitedet. A keddi játéknap másik mérkőzésén a Fulham 4–1-re kikapott a Watford otthonában, így matematikailag is biztossá vált, hogy búcsúzik a Premier League-től.

Videó: az idény legrosszabb szögletét végezte el az MU ellen

Joao Moutinho, a Wolverhampton Wanderers labdarúgója az idény talán legrosszabb szögletét végezte el a Manchester United elleni angol élvonalbeli bajnokin. A portugál válogatott középpályás a mérkőzés 20. percében a felé közelítő csapattársa helyett egyszerűen az alapvonalon túlra passzolta a labdát.

Topligák: Monaco, Schalke, Villarreal – egy év alatt magasról a mélybe

Hajrájukhoz közelednek az európai topligák, s ezúttal azt vizsgáltuk meg, melyek azok az együttesek, amelyek egy idénnyel ezelőtt még remekeltek (sőt a nemzetközi porondon is indulhattak), most viszont csak hazájuk bajnoki tabellájának hátsó részében találhatók. A fordítottjára is kíváncsiak voltunk: kik azok, akik újoncként, egy éve éppen bennmaradóként vagy szimplán pocsékul teljesítőként ezúttal már a magasban szárnyalnak.

PL: győzött az MU; megvan az élvonal első kiesője

A Manchester United 2–1-re legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában. A Huddersfield kikapott a Crystal Palace-tól, és biztossá vált a kiesése a PL-ből.

FA-kupa: későn ébredt, búcsúzott a Manchester United

A Wolverhampton Wanderers 2–1-re legyőzte, és búcsúztatta a Manchester Unitedet az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjében.

PL: Eden Hazard a 92. percben mentett pontot a Chelsea-nek

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában a Chelsea hazai pályán 1–1-re végzett a Wolverhamptonnal. A „kékek” a 92. percben mentettek pontot Eden Hazard távoli löketével.

PL: drámai hajrában nyert az MU; nem hibázott a Man. City

Nem hibázott a címvédő Manchester City: Pep Guardiola alakulata 1–0-ra legyőzte az AFC Bournemouth-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában. A Manchester United drámai hajrá után 3–2-re diadalmaskodott a Southampton ellen.

PL: 15 tétmeccs után győzött újra a sereghajtó Huddersfield

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában kedd este négy mérkőzést rendeztek: az Everton a Cardiff Cityt, a Leicester City – még a délután menedzsernek kinevezett Brendon Rodgers nélkül – a Brightont, a Newcastle pedig a Burnleyt múlta felül. A nap meglepetését az idén eddig győzelem nélkül álló sereghajtó, a Huddersfield szállította, hiszen a Wolverhampton ellen megtörte a 15 nyeretlen tétmeccsből álló sorozatát, egy 91. percben szerzett góllal diadalmaskodott.

PL: három 11-es a Bournemouth meccsén; nyert a Newcastle

A Newcastle 2–0-ra nyert a Huddersfield Town ellen, a Bournemouth pedig 1–1-es döntetlent játszott a Wolverhampton Wanderersszel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában.

FA-kupa: a Wolves ellen folytatja az MU – a negyeddöntő párosításai

A Chelsea–Manchester United (0–2) mérkőzés után kisorsolták a 2018–2019-es angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőit. Elkerülte egymást a két még versenyben maradt második ligás csapat; a favoritok közül a Manchester City a Swansea-hoz, a Manchester United a Wolverhampton Wanderershez utazik.

FA-kupa: öngól lökte be a Swansea szekerét, 8 között a Palace

A Wolverhampton Wanderers bejutott az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, mivel a nyolc között 1–0-ra legyőzte a másodosztályú Bristol Cityt.

PL: nincs újabb siker, de egy pontot megmentett a Wolves

A Wolverhampton hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Newcastle Uniteddel a Premier League 26. fordulójának záró mérkőzésén. A „farkasok” Willy Boly fejes góljával a 95. percben mentettek pontot.

FA-kupa: kiesett a Boro, nehezen ment tovább a Wolves

Az angol FA-kupa legjobb 16 csapata közé jutásért négy párharcban is megismételt mérkőzés döntött a továbbjutó kilétéről. A legnagyobb meglepetést a negyedosztályú Newport County szállította, amely legyőzte a másodosztályban a feljutásért küzdő Middlesbrough-t, és készülhet a Manchester City ellen a legjobb nyolc közé jutásért.