PL: őrült hajrá végén a Wolves legyűrte a Chelsea-t

2023.12.24. 16:05
Végül Matt Doherty gólja jelentette a három pontot a Wolvesnak (Fotó: Getty Images)
A Premier League egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Chelsea 2–1-es vereséget szenvedett a Wolverhampton vendégeként, miután a Wolves a második félidő elején egy szöglet után vezetést szerzett, s a londoniak csak a hazaiak második gólja után tudtak szépíteni.

A gól nélküli első félidőt követően a Wolverhampton nagy lendülettel kezdte a második játékrészt és öt percen belül meg is lett ennek a gyümölcse, amikor Pablo Sarabia szöglete után Mario Lemina a londoniak ötöséről – állva – fejelhetett a Chelsea kapujába.

A folytatásban a Chelsea ugyan jóval többet birtokolta a labdát, ám nem sikerült egyenlítenie a vendégcsapatnak, és annak ellenére, hogy egy alkalommal Toti a gólvonalról vágta ki Christopher Nkunku lövését, igazából gyors kontráinak köszönhetően a Wolves állt valamivel közelebb az újabb gólhoz.

Végül aztán úgy alakult, hogy a 11 perces ráadásban mindkét csapat betalált: előbb azt hihettük, hogy a 86. percben csereként beszálló Matt Doherty révén a Wolves eldöntötte a három pont sorsát a 93. percben, ám három perccel később jött Nkunku és visszaállította az egygólos különbséget. A hátralévő percekben pedig már hiába próbálkozott az újabb gólszerzéssel a Chelsea, végül pont nélkül zárta az ünnepi kirándulást.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ
Wolverhampton Wanderers–Chelsea 2–1 (Lemina 51., Doherty 90+3., ill. Nkunku 90+6.)

1. Arsenal 18 12 4 2 36–16 +20 40
2. Liverpool 18 11 6 1 37–16 +21 39
3. Aston Villa 18 12 3 3 38–22 +16 39
4. Tottenham 18 11 3 4 37–24 +13 36
5. Manchester City 17 10 4 3 40–20 +20 34
6. West Ham 18 9 3 6 31–30 +1 30
7. Newcastle 18 9 2 7 36–22 +14 29
8. Manchester United 18 9 1 8 18–23 –5 28