WTCR: a Hungaroringen kezdődik a 2020-as idény

Április végén a Hungaroringen rajtol el a túraautó-világkupa (WTCR) 2020-as idénye.

Év Sportolója Gála: Michelisz is gratulált a győztes Miláknak

A WTRC-világkupagyőztes Michelisz Norbert pénteken a Facebook-oldalán gratulált Milák Kristófnak, akit a 62. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán megválasztottak az Év férfi sportolójának.

WTCR: legyőzte Michelisz, de Guerrieri szerint 2020 az ő éve lesz

Esteban Guerrieri hiszi, hogy 2019-hez hasonlóan idén is a bajnoki címért harcolhat a túraautó-világkupában (WTCR). Az argentin pilóta magabiztosan és nagy célokkal vág neki az új idénynek.

WTCR: Tassi Attila marad a sorozatban a Hondával

Felfedte 2020-as pilótafelállását a Honda a túraautó-világkupában (WTCR). Akárcsak az előző idényben, az Esteban Guerrieri, Néstor Girolami, Tiago Monteiro és Tassi Attila négyes képviselheti a japán márkát a sorozatban.

Mercedes-uralom az F1-ben, magyar siker a WTCR-ben – avagy 2019 az autósportban

Izgalmakból 2019-ben sem volt hiány a nemzetközi autósportban. Lewis Hamilton a hatodik világbajnoki címét szerezte meg a Formula–1-ben, míg Michelisz Norbert révén magyar bajnoki cím született a WTCR-ben. Az idény már hivatalosan is véget ért – zárásként összeszedtük, mi is történt 2019-ben a Nemzeti Sport Online által kiemelten követett sorozatokban és magában a sportágban.

WTCR: Michelisz felkerült az Autosport top50-es listájára

Michelisz Norbert felkerült a legtekintélyesebb brit szaklap, az Autosport top50-es listájára – a túraautó-világkupa idei győztese előtt ez magyar versenyzőnek még nem sikerült.

WTCR: Már azt hittem, elúszott. A jóisten vagy a sors keze van ebben? – Michelisz

A túraautó-világkupa idényzáró futamáról bajnokként hazatérő Michelisz Norbertet a nevét skandáló, ünneplő szurkolók fogadták a repülőtéren, majd a pilóta sajtótájékoztatót tartott és interjúkat is adott. Az NSO Tv is ott járt az eseményen. Videónkból kiderül, hogy Michelisz a hét végén már lemondott arról, hogy megnyerheti a 2019-es WTCR-t.

WTCR: a szeretet napja – Michelisz Norbert hazatért

A túraautó-világkupa idényzáró futamáról bajnokként hazatérő Michelisz Norbertet a nevét skandáló, ünneplő szurkolók fogadták a repülőtéren – egyikük sem távozott autogram és maradandó élmény nélkül.

WTCR: így fogadták a reptéren a bajnok Micheliszt – videó

Hazatért Michelisz Norbert, a 2019-es túraautó-világkupa (WTCR) győztese. A 35 éves magyar pilóta vasárnap biztosította be bajnoki címét Malajziában. Michelisz kedden érkezett meg Budapestre, a hosszú utazás után rengeteg rajongó várta a reptéren.

Michelisz Norbert: Kit érdekelnek a gondok, amikor én vagyok a bajnok?

A harmadik futam rajtja előtt egy lyukas garast sem adott volna azért, hogy övé lesz a bajnoki cím, ám küzdeni tudása és alázata meghozta az eredményt: a Hyundai pilótája legjobb idényében megnyerte a túraautó-világkupát. Interjú!

WTCR: Micheliszt királlyá koronázták – galéria az ünneplésről

Magyar idő szerint vasárnap kora délután eldőlt, hogy Michelisz Norbert megnyerte az idei túraautó-világkupa (WTCR) kiírását, miután a malajziai Sepangban rendezett utolsó futamot követően ötödik helyen ért célba, legnagyobb riválisa, Esteban Guerrieri viszont nem szerzett pontot.

WTCR: „Mint a villám” – Orbán Viktor is gratulált Michelisznek

Mint arról beszámoltunk, Michelisz Norbert bajnoki címét hozta a túraautó-világkupa (WTCR) szezonzáró hétvégéje Malajziában. A magyar pilóta sikeréhez Orbán Viktor miniszterelnök is gratulált a Facebook-oldalán.

WTCR: Michelisz üzent a magyar szurkolóknak a diadal után

Michelisz Norbert bajnoki címét hozta a túraautó-világkupa (WTCR) szezonzáró hétvégéje Malajziában. A magyar pilóta már át is vette a diadalért járó (hatalmas) trófeát, és az ünneplés után mesélt a hétvégéről, valamint kifejezte a háláját magyar szurkolóinak.

WTCR: Micheliszt így vette át a trófeát Sepangban – videó

Ötödik helyével tette biztossá a bajnoki címét Michelisz Norbert a WTCR idényzáró hétvégéjén Malajziában. Bár a szezon utolsó futamát Johan Kristoffersson nyerte meg, a záró hétvége legnagyobb győztese egyértelműen a magyar pilóta volt. Nem sokkal a futam után át is vehette a hatalmas bajnoki trófeát, és nem mindennapi „ceremónián” koronázták a túraautózás királyává.

WTCR: Kristoffersson-siker legvégül – Michelisz vk-győztes!

Johan Kristoffersson nyert a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének utolsó futamán Malajziában, mögötte Mikel Azcona és Kevin Ceccon ért célba. A pole-ból induló Michelisz Norbert az 5. helyen szelte át a célvonalat, míg Esteban Guerrieri technikai hiba miatt hátraesett – a világkupagyőztes így a Hyundai magyar versenyzője lett! A másik magyar pilóta, Tassi Attila el sem tudott indulni a versenyen.

Hatalmas izgalmak az utolsó futamon – Michelisz világkupagyőztes!

Johan Kristoffersson nyerte meg a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró hétvégéjének utolsó versenyét Malajziában. Michelisz Norbert az ötödik helyen ért célba, s mivel bajnoki riválisa, Esteban Guerrieri csak a 22. lett, magyar világkupa-győzelem született Sepangban.

WTCR: Guerrieri nyert a sepangi káoszban – Michelisz előnye 10 pont

Esteban Guerrieri aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének már az első körben káoszba fulladt, piros zászlóval megszakított, majd biztonsági autó mögött újraindított második versenyén. Az argentin így 10 pontra közelítette meg a 8. helyen befutó Michelisz Norbertet az utolsó, mindent eldöntő futam előtt, míg Yvan Muller kiszállt a világkupa-győzelemért folyó csatából. A másik magyar versenyző, Tassi Attila kiesett.

WTCR: kaotikus első kör Malajziában, Michelisz sok helyet bukott – videó

Michelisz Norbert 27 pontos előnnyel vághatott neki a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének második futamán Sepangban, ám a rajt előtt megérkező nagyobb eső már az első körben káoszt teremtett. A Hyundai magyar versenyzője kicsúszott, legnagyobb riválisa a 9. helyről az élre tört, míg a matematikailag ugyancsak esélyes Yvan Muller Nicky Catsburggel ütközött – utóbbi autója ki is gyulladt, s az esetet követően piros zászlóval megszakították a futamot.

Guerrieri győzött, és 10 pontra csökkentette a hátrányát a 2. futamon

Győzni tudott Esteban Guerrieri a túraautó-világkupa (WTCR) malajziai idényzárójának második versenyén. A futam heves esőzésben kezdődött meg, és egy kör után félbe is kellett szakítani, majd több mint egy óra után folytatódhatott a versenyzés. Michelisz Norbertet végül több pozíciót javítva, a 8. helyen intette le a kockás zászló, vagyis a bajnoki cím sorsáról döntő utolsó verseny előtt 10 pontos maradt az előnye a vk-összetettben.