NHL: nyert, a Colorado, így versenyben maradt a rájátszásért

A Colorado Avalanche 3–1-re nyert az egy hellyel előtte álló Minnesota Wild otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keddi játéknapján.

NHL: klubtörténelmi győzelmet aratott a ligaelső Lightning

A Tampa Bay Lightning 4–1-re megverte vendégét, az Arizona Coyotes legénységét az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői játéknapján, és ezzel biztossá tette, hogy megnyeri az alapszakaszt, azaz minden párharcában nála lesz a pályaelőny a rájátszásban.

NHL: könnyen győzött a tavalyi döntős Knights

A tavalyi döntőben alulmaradó Vegas Golden Knights 6–3-ra nyert a vendég Edmonton Oilers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) vasárnapi játéknapján. A hazaiak tíz mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt újabb lépést tettek a rájátszás felé, a Nyugati főcsoportban már nyolc ponttal előzik meg a még továbbjutó helyen álló Minnesota Wildot.

Videó: „Nem ejtünk foglyokat!” – motivációs beszéd McGregor módra

Conor McGregor ketrecharcos volt a Boston Bruins–Columbus Blue Jackets (2–1) NHL-mérkőzés díszvendége. Az észak-amerikai jégkorongliga ír nagykövete a Szent Patrik napja alkalmából tartott bostoni megemlékezésre is hivatalos volt, de előtte beugrott a hokimeccsre, hogy bedobja a korongot. A találkozót megelőzően motivációs beszédet tartott a Bruins öltözőjében, és nem okozott csalódást.

NHL: Ovecskin duplázott, de így is nagy verést kapott a Capitals

Alekszandr Ovecskin duplázott, de csapata, a Washington Capitals így is súlyos, 6–3-as vereséget szenvedett a ligaelső Tampa Bay Lightning vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NHL: vízilabda-eredmény a Toronto–Philadelphia meccsen

Vízilabda-eredménnyel zárult a Toronto–Philadelphia hokimeccs az NHL legutóbbi játéknapján, a kivételesen zöld-fehér mezben játszó Maple Leafs háromgólos hátrányból felállva 7–6-ra győzte le a Flyerst.

NHL: hiába vezetett hárommal a Detroit, a Tampa fordított

A Tampa Bay Lightning háromgólos hátrányból nyert a Detroit Red Wings ellen az NHL legutóbbi játéknapján, idénybeli 54. győzelmével beállította tavalyi klubrekordját az egy évadon belüli sikerek tekintetében.

NHL: meg tudja-e állítani valaki a döbbenetes formát mutató Tampát?

Az alapszakasz hajrájára fordulva megállapítható, sok minden a várakozásoknak megfelelően alakul, de úgy tűnik, egyre inkább az a kérdés: meg tudja-e állítani valaki a döbbenetes formát mutató Tampát?

NHL: hét vereség után magára talált a New Jersey

Eddigi szezonja legrosszabb formájának tudott véget vetni Edmontonban a New Jersey Devils az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján.

NHL: elsöprő gólzuhatag a végén, fordított a Calgary

A Calgary Flames hátrányban futott neki az utolsó harmadnak, abban viszont hat gólt ütött, így fölényesen, 9–4-re győzött a New Jersey Devils ellen az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján.

NHL: a ligaelső Tampa Bay átgázolt keleti riválisán

A ligaelső Tampa Bay Lightning 6–2-es győzelmet aratott a Keleti főcsoport harmadik helyén álló Toronto Maple Leafs otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján.

NHL: a Pittsburgh véget vetett a Boston 19 meccses sorozatának

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján a Pittsburgh Penguins hazai pályán 4–2-re legyőzte a Boston Bruinst, ezzel véget vetve vendége 19 mérkőzésből álló pontszerző sorozatának. A Boston január óta nem kapott ki a rendes játékidőben, korábban csak az 1940/41-es szezonban tudhatott jobb szériát maga mögött, amikor 23 egymást követő összecsapáson is pontokat gyűjtött. A nyugati listavezető Calgary Flames négy meccs után győzött újra, a Vegas Golden Knights elleni sikerrel konferenciája első helyére ugrott.

NHL: a San Jose átvette a vezetést a nyugati főcsoportban

A San Jose Sharks hosszabbításban szerzett góllal tudott nyerni a vendég St. Louis Blues ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szombati játéknapján.

NHL: két csapat is nyolc gólt ütött, az egyik vendégként

Az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) nem gyakori, hogy egy csapat nyolc gólt szerez egy meccsen, a legutóbbi játéknapon azonban ezt két csapata is megtette.

NHL: továbbra sem találja korábbi formáját a Calgary

Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a Nyugati főcsoportot vezető Calgary Flames az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) csütörtöki játéknapján.

NHL: Las Vegasban kapott ki a nyugati listavezető Flames

Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) szerdai játéknapján a nyugati konferencia listavezetője, a Calgary Flames 2–1-re kikapott a Vegas Golden Knights otthonában, ezzel a kanadaiak a szezon során először sorozatban harmadik meccsükön szenvedtek vereséget.

NHL: őrült egy játéknap, hat helyszínen is rá kellett húzni

Hat mérkőzésen sem volt elegendő a döntésre a rendes játékidő az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján: a Boston, a Colorado és a Pittsburgh a hosszabbításban ütött góllal, a Columbus, a Nashville és a New York Islanders szétlövésben harcolta ki a győzelmet.

NHL: az Oilers és a Maple Leafs is idegenben győzött

A hétfő este játszott mindkét mérkőzésen vendégsiker született az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

NHL: elhunyt minden idők egyik legjobb balszélsője

Kilencvenhárom évesen elhunyt Ted Lindsay, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő Detroit Red Wings legendája.

NHL: öt vereség után tudott győzni az Anaheim

Az Anaheim Ducks 2–1-re győzött a vendég Colorado ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.