Niko Kovac a Bayern Münchennel is elhódítaná a trófeát (Fotó: AFP)

 

A Regionalliga Nordban szereplő SV Drochtersen/Assel a Bayern Münchent fogadja majd, s ennek elképesztően örülnek a negyedosztályú csapatnál.

„Ez hihetetlen. Nagyon szerettünk volna továbbjutni a következő fordulóba, de ez így borzasztóan nehéz lesz” – mondta a klub képviselője a sorsolás után.

A címvédő Eintracht Frankfurt a szintén regionális bajnokságban szereplő SSV Ulmhoz látogat, míg a Borussia Dortmund a Megyeri Balázst és Pintér Ádámot foglalkoztató – igaz, a nyáron valószínűleg mindketten távoznak – Greuther Fürth ellen igyekszik kiharcolni a továbbjutást.

Ami a többi magyar érdekeltséget illeti, a Dárdai Pál irányította Hertha BSC a harmadik vonalbeli Eintracht Braunschweiget kapta, Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim a másodosztályból búcsúzó Kaiserslautern otthonában lép pályára, míg Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig a negyedosztályú Viktoria Kölnnel mérkőzik meg.

Az első fordulót augusztus 17. és 20. között rendezik, a döntőt 2019. május 25-én játsszák Berlinben.

NÉMET KUPA, 2018–2019
1. FORDULÓ

Greuther Fürth (II.)–Borussia Dortmund
Eintracht Braunschweig (III.)–Hertha BSC
Energie Cottbus (III.)–Freiburg
Hansa Rostock–VfB Stuttgart
1. FC Kaiserslautern (III.)–Hoffenheim
Erzgebirge Aue (III.)–Mainz
Schweinfurt (IV.)–Schalke 04
SV Drochtersen/Assel (IV.)–Bayern München
BFC Dynamo (IV.)–1. FC Köln
Wormatia Worms (IV.)–Werder Bremen
SSV Ulm (IV.)–Eintracht Frankfurt
Viktoria Köln (IV.)–RB Leipzig
SV Elversberg (IV.)–Wolfsburg
Steinbach (IV.)–Augsburg
Pforzheim (V.)–Bayer Leverkusen
Hastedt (V.)–Borussia Mönchengladbach
SV Linx (V.)–Nürnberg
Rot-Weiß Koblenz (V.)–Fortuna Düsseldorf
Padernborn (II.)–Ingolstadt (II.)
Magdeburg (II.)–Darmstadt (II.)
Carl Zeiss Jena (III.)–Union Berlin (II.)
Wehen Wiesbaden (III.)–St. Pauli (II.)
1860 München (III.)–Holstein Kiel (II.)
SSV Jeddeloh II (IV.)–Heidenheim (II.)
Weiche Flensburg (IV.)–Bochum (II.)
Rot-Weiß Oberhausen (IV.)–Sandhausen (II.)
Rödinghausen (IV.)–Dynamo Dresden (II.)
TuS Dassendorf (V.)–Duisburg (II.)
Chemie Leipzig (V.)–Regensburg (II.)
TuS Erndtebrück–Hamburg (II.)
Stendal (V.)–Bielefeld (II.)