Bundesliga: James vezérletével nyert a Bayern München

2017.09.19. 22:23
Tolisso és James (jobbra) reklamál a játékvezetőnél, akit a videobíró segített ki az első gól előtt (Fotó: AFP)
A Bayern München labdarúgócsapata 3–0-ra nyert a Schalke vendégeként a Bundesliga 5. fordulójában, míg a Gulácsi Pétert pihentető RB Leipzig 1–0-ra kikapott Augsburgban.

A Bayern kezdőcsapatába most került be először egyszerre a négy idei nyári szerzemény, Niklas Süle, Sebastian Rudy, James Rodríguez és Corentin Tolisso. Jamesnek különösen jól ment a játék, az első gólt megelőző tizenegyesnél ő adta be a labdát – amelyet Naldo kézzel blokkolt, és a videobíró lebuktatta –, majd ajtó-ablak helyzetben higgadtan gurított a kapuba, megszerezve első gólját a Bundesligában.

A bajorok sokat köszönhetnek Sven Ulreichnek is, aki az újabb hosszabb kihagyásra kényszerülő Manuel Neuer helyett védett, az első félidőben nem egyszer bravúrral.

A mérkőzés a 75. percben dőlt el, amikor James parádés passzából a csereként beálló Arturo Vidal lőtt nem kevésbé szép mozdulattal a bal felső sarokba.

A HÁROM MÜNCHENI GÓL

A lipcseiek kapuját ezúttal nem Gulácsi Péter védte, hanem a svájci Yvon Mvogo. A kameruni születésű kapust már a 4. percben mattolták az augsburgiak, akik ezzel a góllal meg is nyerték a meccset. Az Augsburg a Bundesligában 27 alkalommal zárta vezetéssel az első félidőt, ebből 24-szer megtartotta előnyét a szünet után, míg háromszor döntetlenre végzett.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
Schalke 04–Bayern München 0–3
(Lewandowski 25. – 11-esből, J. Rodríguez 29., Ar. Vidal 75.)
Augsburg–RB Leipzig 1–0 (Gregoritsch 4.)
VfL Wolfsburg–Werder Bremen 1–1 (Origi 28., ill. Bartels 56.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart 2–0 (Raffael 57., 74. – a másodikat 11-esből)