Bundesliga: az RB Leipzig újabb nagy lépést tett a BL felé

2019.04.20. 20:30
Gulácsi Péter és az RB Leipzig BL-szereplése már szinte biztos (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig 2–1-re nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában a Bundesliga 30. fordulójában.

Kevés gólra lehetett számítani, hiszen a lipcseiek eddig csak 22, a Gladbach pedig 35 gólt kapott. Ehhez képest a 17. percben már gól született, a lipcseiek mindkét találatát jegyző Marcel Halstenberg először tizenegyesből volt eredményes.

A második félidő elején ismét betalált, nyolc perccel később azonban Alassane Pléa válaszolt, s visszaállította az egygólos különbséget.

A meccset végigvédő Gulácsi Péter nem kapott több gólt, amiben a 81. percben a védelem erősítésére Timo Werner helyett becserélt Willi Orbán is segített neki.

Az RB Leipzig megerősítette a helyét a tabella harmadik pozíciójában, míg a Gladbach elszalasztotta az esélyt, hogy a BL-szereplés érő 4. helyre ugorjon előre. A 12 bajnoki óta veretlen lipcseiek 10 ponttal előzik meg a Gladbachot, azaz szinte biztosra vehetik az indulást a Bajnokok Ligájában.

BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 1–2 (Pléa 61., ill. Halstenberg 17., 53. – az elsőt 11-esből)

KÉSŐBB
20.30: Schalke 04–Hoffenheim (Tv: Sport1)

KORÁBBAN
Bayern München–Werder Bremen 1–0 (Süle 75.)
Bayer Leverkusen–Nürnberg 2–0 (Alario 61., Volland 86.)
Augsburg–VfB Stuttgart 6–0 (R. Khedira 11., Hahn 18., Max 29., 58., Richter 53., 68.)
Mainz 05–Fortuna Düsseldorf 3–1 (Mateta 1., 87., Onisiwo 67., ill. Lukebakio 19.)